روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

در سالگرد 9 دی انجام شد

نهمین حضور انقلابی در میدان انقلاب اصفهان

کد خبر : 9112
۱۳۹۷/۱۰/۰۹ - ۱۲:۵۱
9 سال از نهمین روز دی ماه سال 88 می‌گذرد، سالی که قطار انقلاب از یکی از سخت‌ترین پیچ‌های مسیر حق خود گذر کرد و در ایستگاه بعد عده‌ای که ریل‌های انقلاب را به سمت لبه پرتگاهی عمیق هدایت می‌کردند از این انقلاب برای همیشه پیاده شدند؛ در سالگرد درهم تنیده شدن دشمنان داخلی و خارجی و فتنه انگیزان مردم غیور اصفهان برای بیعت دوباره با صاحب این مملکت و نگاهدار اصلیش گرد هم آمدند.
فارس از اصفهان، 9 سال از نهمین روز دی ماه سال 88 می‌گذرد، سالی که قطار انقلاب از یکی از سخت‌ترین پیچ‌های مسیر حق خود گذر کرد و در ایستگاه بعد عده‌ای که ریل‌های انقلاب را به سمت لبه پرتگاهی عمیق هدایت می‌کردند از این انقلاب برای همیشه پیاده شدند.

هرچند ریزش‌های برخی خواص از این مسیر به کام عده‌ای خوش نیامد، اما در مقایسه با تلخ‌کامی ملتی که حضور متحدانه 40 میلیونی را به منصه ظهور گذاشته بودند و حال برخی با خودخواهی تمام فرصت چشیدن شیرینی این پیروزی را از آنان سلب کرده بودند، هیچ نبود.

9 سال از لگدپرانی‌های عده‌ای به قوانین جمهوریت اسلامی می‌گذرد، از سالی که سردمدار و شیطان بزرگ که روزشمار معکوس سیصد و شصت و پنج روزه برای پایان انقلاب راه انداخته بود و زهی خیال باطل!

 

خسارت‌ها و خیانت‌هایی که هنوز هم منطقی ندارند

سالی که برخی در آزمون بزرگ و الحق سخت فتنه چهره نفاق خود را نشان دادند، همان‌ها که برای اردوکشی‌های خود به خیابان‌ها و خسارت‌های جاری و ساری به کشور و خیانت به ملتشان هنوز هم منطقی ندارند و در مجامع خصوصی‌شان اعتراف داشته‌اند که ادعای تقلب، ادعای درستی نبود.

و سالی که عنایت خدای مستضعفان و ولایتمداران سبب پیوند بدون واسطه ولایت و ولایت‌مدار شد و اجازه رودرویی ملت با ملت را نداد، همان سالی که ملت ما تزهای جامعه مدنی را دور زد و پشت سر گذاشت و سربلند شد.

عنایت خداوند همان سکینه‌ای بود که بر قلوب متحدانه و هشیار مردم ایران بارید، «هُوَ الَّذی أَنزَلَ السَّکینَةَ فی قُلوبِ المُؤمِنینَ لِیَزدادوا إیمانًا مَعَ إیمانِهِم ۗ وَلِلَّهِ جُنودُ السَّماواتِ وَالأَرضِ ۚ وَکانَ اللَّهُ عَلیمًا حَکیمًا»  که او کسی است که آرامش را در دل‌های مؤمنان نازل کرد تا ایمانی بر ایمانشان بیفزایند؛ لشکریان آسمان‌ها و زمین از آن خداست، و خداوند دانا و حکیم است.

 

نهمین حضور انقلابی در میدان انقلاب اصفهان

و مردم این وفاداران همیشگی انقلاب در تمامی فرازها و فرودها، و همانجا بود که جسم‌های ناقص، کامل شدند و جان‌های ناقابل‌، قابلیت یافتند و با دلی در گرو جمهوریت و اسلام، هرکدام تک به تک دهقان‌های فداکار شدند و سینه سپر کردند تا قطار انقلاب از لپه پرتگاه دور و حواس خواص را جمع سکانداری‌شان کنند.

حالا، 9 سال از آن روز گذشته و مردم اصفهان مانند سایر شهرهای کشور بار دیگر برای انقلاب به میدان انقلاب آمده‌اند تا امادگی خود را برای محافظت از قطار جمهوری اسلامی اعلام کنند؛ در سالگرد درهم تنیده شدن دشمنان داخلی و خارجی و فتنه انگیزان مردم غیور اصفهان برای بیعت دوباره با صاحب این مملکت و نگاهدار اصلیش گرد هم آمده‌اند.

همان‌هایی که برای امام و انقلاب همیشه پارکاب بوده‌اند و جان برکف، و هیچگاه در طول تاریخ برایشات تفاوتی نداشته که در کدامین قسمت این مرز و بوم جان را فدا کنند تا این شجره طیبه بالنده تر شود.

در روایات آمده است شهادت در فتنه اجر بالایی دارد، فتنه که می‌آید فضا غبارالود می‌شود و دیدها را تار می‌کند و تنها آن‌ها که به عینک تیزبینی و بصیرت و زمانه شناسی مجهزند راه را می‌بینند و ارزشمندی شهدای مدافع امنیت در این زمان مشخص می شود، مانند بسیجی پاسدار سجاد شاه‌سنایی که در درگیری با اغتشاشگران به درجه رفیع شهادت نائل می شود و به جمع یاران شهیدش می‌پیوندد.

از جمعیت مردان صدای فریاد می‌آید «حیدری‌ام حیدری‌ام» و صدای همیشه پشتیبان زنان تکمیل میکند «مدافع رهبری‌ام»... و هردو باهم که «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند».

قدیمی‌ترها آمده‌اند تا مشق بصیرت به کوچکترها بدهند، مهم این است که علم روی زمین نماند و سینه به سینه و زبان به زبان خون دل‌هایی که مردم این کشور خورده‌اند و از جوانان کشور بر زمین ریخته شده فراموش نشود.

خیابان پاسداران میعادگاه حامیان کشور شده و بیعت دوباره زن و مرد اصفهانی را به نظاره نشسته است، در پایان قلوب مردم رو به قبله‌گاه یکتای مسلمین یک صف و یک جبهه می‌شود و نوای دل انگیز دعای فرج گوش آسمانیان را می‌نوازد.