روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

گذر سامانه بارشی از جنوب استان اصفهان/ مناطق جنوبی سفیدپوش می‌شود

کد خبر : 9122
۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۰:۱۹
کارشناس پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: سامانه بارشی اواخر وقت امروز از آسمان استان گذر می‌کند که بیشترین فعالیت آن برای بخش‌های جنوبی استان خواهد بود.

فاطمه زهرا سیدان کارشناس پیش‌بینی هوای استان اصفهان درگفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان ،با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اظهار کرد : در این بازه زمانی ، در اکثر نقاط استان آسمان صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود اما از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از جنوب استان گذر می‌کند.

وی افزود : بر این اساس سامانه بارشی برای مناطق جنوبی استان افزایش ابر، بارش برف و بارش باران همراه خواهد داشت و برای دیگر نقاط استان احتمال بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه موج ناپایدار ظهر روز دوشنبه از استان خارج می شود و بر این اساس  روز سه شنبه در اکثر نقاط استان آسمان صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می‌شود.

سیدان در خصوص دمای هوا طی ۲۴ آینده اضافه کرد : میانگین دمای هوا سه تا پنج درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد و این روند کاهشی همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه دمای هوای شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات به ۱۴  درجه سانتی‌گراد و در سردترین ساعات به  یک درجه سانتی گراد زیر صفر می‌رسد، تصریح کرد: در این بازه زمانی خوروبیابانک  با دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و بویین میاندشت با دمای هوای ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سرد‌ترین نقطه استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود.