روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

نمره منفی برای هواداران اصفهانی فوتسال؛

قهرمانی به چوپ و چماق نیاز ندارد

کد خبر : 9211
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۵:۳۵
هنوز چند هفته از دیدار پرحاشیه تیم سپاهان و پرسپولیس تهران در چارچوب رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور نمی گذرد؛ دیداری که با حواشی بسیاری از پیش آغاز مسابقه تا پایان آن همراه شد و امنیت بازیکنان تیم میهمان مورد سوال قرار گرفته بود و حالا نوبت به دیدار تیم گیتی پسند با شهروند ساری این بار در قالب رقابت های فوتسال رسید و بازهم ایجاد حواشی گسترده و نبود امنیت بازیکنان تیم میهمان.
روی دادن این اتفاقات برای فوتبال و فوتسال اصفهان که مدعی قهرمانی در کشور هستند نمی تواند به هیچ وجه قابل قبول باشد. هیئت فوتبال اصفهان باید با همکاری اداره کل ورزش وجوانان و نیروی انتظامی از تکرار این اتفاقات جلوگیری کند؛ چرا که اگر این مسائل باز هم تکرار شود میزبانی نصف جهان از این رقابت ها با خاطره های تلخ و دلخراش همراه می شود و دیگر تیم ها با اکراه به این دیار سفر می کنند.
«چوپ، چماق،  چاقو، درگیری، خون» عصاره دیدار نیمه تمام میان دو تیم فوتسال گیتی پسند و شهروند ساری است که در سالن پیروزی اصفهان برگزار شد، دیداری که قرار بود حکم به قهرمانی زود هنگام سرخ پوشانی اصفهانی دو هفته مانده به پایان مرحله گروهی بدهد؛ اما با اتفاقات و حواشی صورت گرفته در این بازی نیمه تمام باقی ماند تا  رای پنج بر صفری به سود شهروند ساری و محرومیت دو جلسه‌ای تماشاگران گیتی پسند در انتظار باشگاه اصفهانی باشد.درچارچوب هفته بیست وچهارم لیگ برترفوتسال، تیم گیتی پسند در خانه میزبان تیم شهروند ساری بود که نیمه اول این بازی با برتری دو برصفر تیم میهمان به پایان رسید. پس از اتمام این نیمه  زمانی که تیم‌ها قصد خارج شدن از زمین را داشتند بازیکنان شهروند و گیتی‌پسند به شدت با یکدیگر درگیر شدند و بازی نیمه‌تمام ماند. ماجرای درگیری در این بازی به صحبت مربی دروازه بان گیتی پسند با کاپیتان شهروند ساری برمی گردد که در آن هنگام دیگر بازیکنان شهروند ساری با خیال اینکه مربی گیتی پسند قصد درگیری دارد وارد میدان شدند  که این اتفاق سرآغاز حواشی گسترده  در این دیدار بود، حواشی که با حمله تعدادی از تماشاگران به رختکن تیم شهروند ساری همراه شد و این تیم به دلیل نبود امنیت در نیمه دوم در زمین بازی حاضر نشد.
لیگ برتر فوتسال کشور در تمام سال های برگزاری این رقابت ها از جذابیت ها و هیجان خاصی برخوردار بوده و ایجاد حواشی و حوادث گوناگون جزو جدایی ناپذیر این مسابقات بوده است؛ اما تغییر سبک برگزاری رقابت های لیگ امسال  ورفتن چهار تیم به مرحله پلی اف باعث شد تا حساسیت و حواشی دیدار های این لیگ نسبت به سال های گذشته فزونی یابد به طوری که با نزدیک شدن به هفته های پایانی مرحله گروهی و رقابت تنگاتنگ تیم هایی چون گیتی پسند، ارژن، سن ایچ آذرخش، شهروند ساری ، مس سونگون و... برای رسیدن به مرحله پلی اف در سالن های برگزاری مسابقات درگیری و فحاشی ها و اختلاف به اوج خود رسیده است. این افزایش حاشیه ها در حالی صورت می گیرد که به دنبال استعفای علی کفاشیان از سرپرستی کمیته فوتسال و جانشینی داوود پرهیزکار به جای وی کسی پاسخگوی مسائل ایجاد شده در ورزشگاه ها نیست و سرپرست جدید کمیته فوتسال حتی در مصاحبه ای اعلام کرده است مسئولیت تیم های ملی را برعهده دارد و برگزاری لیگ در حیطه وظایف او نیست، مسئله ای که با واکنش باشگاه های مختلف روبه رو شده است و طی هفته های گذشته این تیم ها از اینکه نظارت بر بازی ها وجود ندارد و کسی هم در این زمینه پاسخگو نیست به شدت گلایه کرده اند. گلایه ای که تاکنون هیچ پاسخی درباره آن داده نشده و این سوال به ذهن متبادر می شود که راهکار  مسئولان کمیته فوتسال با توجه به حواشی و اختلاف‌نظرها و حساسیت‌هایی که در این چند هفته اخیر در لیگ برتر اتفاق افتاده، چیست؟
نویسنده : سمیه مصور