روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

اکران فیلم های نهمین جشنواره فیلم فجر در بهترین سینماهای استان اصفهان

کد خبر : 9218
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۰:۴۴
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت : در نظر داریم بهترین و مجهزترین سینماهای استان را برای اکران فیلم های نهمین جشنواره فیلم فجر انتخاب کنیم.
، محمدعلی جعفری معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان اظهار داشت : هر ساله تعدادی فیلم برای اکران در سینماهای استان های کشور انتخاب می شود که مقداری از بودجه اکران این فیلم ها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلام و  مقداری دیگر از بودجه اداره ارشاد آن استان تامین می شود.

وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، از یک ماه گذشته تاکنون برای پیگیری برپایی نهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان، جلساتی را در تهران و اصفهان برگزار کرده است، تعداد کلی فیلم های کاندیدا برای اکران در اصفهان مشخص نشده است اما تاکنون با توجه به پرداخت حق تهیه کنندگی فیلم ها از سوی وزارت ارشاد، اکران ۱۴ فیلم  قطعی شده است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه اگر بودجه و شرایط اکران فیلم ها مناسب باشد اکران فیلم در شهرستان ها را نیز شاهد خواهیم  بود ، گفت : امید است بتوانیم با همکاری تمام  نهادهای فرهنگی نهمین جشنواره فیلم فجر استان را از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه به شایستگی برگزار کنیم.

جعفری افزود: با  بررسی های انجام شده در نظر داریم  بهترین و مجهزترین سینماهای استان را  برای اکران فیلم ها انتخاب کنیم که پس از معرفی فیلم های کاندیدا برای بخش اکران در استان ها، زمان  اکران فیلم در سینماها را  نیز رسانه ای خواهیم  کرد.

وی گفت: درصورتی که همکاری نهادهای فرهنگی مناسب باشد برنامه های جنبی از جمله نقد فیلم را در سینما های استان اصفهان خواهیم داشت.