روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

استقبال مردم از پیست های اسکی فریدونشهر

کد خبر : 9440
۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۴:۰۲
رییس هیئت اسکی استان اصفهان گفت: ، روزهای پایانی هفته میزبان خانواده‌ها و علاقه‌مندان به این ورزش هستیم تا جایی که بعضی هفته‌ها امکاناتی که در اختیار داریم جوابگوی جمعیت نیست.

محمود یسلیانی  رییس هیئت اسکی استان اصفهان گفت: استقبال  مردم از پیست فریدونشهر بسیار زیاد بوده و در روزهای پایانی هفته امکاناتی که در اختیار داریم جوابگوی جمعیت نیست و به همین دلیل قرار است با طرح‌های مشارکتی که درنظر گرفته شده، امکانات پیست برای استفاده متقاضیان بیشتر و بهتر شود.

وی افزود: تنها یک بالابر در پیست فریدونشهروجود دارد و  اسکی‌بازان برای تمرین باید یک ساعت در صف تله‌سیژ بایستند و با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.هزینه‌ ورودی پارکینگ که از استفاده‌کنندگان دریافت می‌شود صرف برف‌روبی پارکینگ‌ها، نظافت پیست، هزینه اورژانس، نیروی انتظامی و تمامی کسانی که در مدت سه ماه زمستان از مجموعه نگهداری می‌کنند، می‌شود ضمن اینکه هزینه پارکینگ پیست فریدونشهر نسبت به پیست‌های دیگر خیلی کمتر است.

یسلیانی ادامه داد: پیست فریدونشهر هشت سرویس بهداشتی برای بانوان و هشت سرویس بهداشتی برای آقایان، سرویس بهداشتی مجزا برای کسانی که در پیست اسکان دارند و سرویس بهداشتی سیار ویژه اسکی‌بازان، پارکینگ و سالن دو طبقه برای استراحت و نمازخانه در خدمت مردم است و این در حالی است که دیزین که یک پیست بین‌المللی است، دو هتل دارد اما سرویس بهداشتی عمومی، مکانی گرم برای استراحت و نماز مردم ندارد.

رییس هیئت اسکی استان اصفهان  با اشاره به اینکه مدیریت پیست فریدونشهر برعهده یک شرکت تعاونی است گفت: اداره‌کل ورزش و جوانان، از طریق طرح‌های مشارکتی این پیست را به شرکت تعاونی پیشروان ورزش فریدون شهر واگذار کرده تا از این طریق امکانات خدماتی، وسایل ورزشی و سرویس بهداشتی بیشتر و بهتری در اختیار استفاده‌کنندگان قرار گیرد.