روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

طرح های ویژه چینی ها برای نمایشگاه خودروی اصفهان؛

بازار گرمی کپی ها درغیبت داخلی ها

کد خبر : 9482
۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۵:۲۵
نمایشگاه خودروی اصفهان در حالی طی روزهای گذشته آغاز به کار کرده است که علاوه بر شرکت های خودرو سازی ایرانی، نمایندگی های فروش محصولات نیسان و برخی از خودرو سازان چینی مانند MVM، ایسو و چری نیز در این نمایشگاه شرکت کرده اند. نمایشگاه خودرو در اصفهان هر ساله به صورت فعال برگزار و برنامه ها و طرح های خوبی برای فروش فوری پیش فروش نیز در آن به اجرا در می آید.
اگر چه هر ساله غرفه های شرکت های خودرو سازی داخلی مانند ایران خودرو و سایپا به دلیل عرضه ماشین در این نمایشگاه جزو پرطرفدار ترین غرفه ها بودند؛ اما امسال به نظر می‌رسد به سیاق کل بازار خودروی ایران، این شرکت های چینی هستند که با اجرای طرح های مختلف و ویژه برای فروش وپیش فروش توانسته‌اند مشتریان را جذب کنند.
فروش ویژه در نمایشگاه اصفهان
مدیران خودرو، به عنوان یکی از فعال‌ترین نمایندگی های فروش، حضوری گسترده در این نمایشگاه داشته است. در این دوره از نمایشگاه مدیران خودرو کلیه محصولات خود را با دو برند «ام وی ام» و «چری» و در قالب محصولات ایکس۳۳اس، ایکس۲۲، ۳۱۵ اکسلت اسپرت، آریزو ۵ توربو، تیگو۵ و تیگو۷ به نمایش خواهد گذاشت. همچنین برای نخستین بار در این نمایشگاه جدیدترین محصول شرکت مدیران خودرو، آریزو ۶، نیز نمایش داده خواهد شد. این شرکت همچنین طرح های فروش فوری و پیش فروش را نیز برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد.
بر اساس اطلاعات ارائه شده واحد فروش، مشتریان می‌توانند جهت خرید خودرو‌های ام وی ام ایکس ۲۲، ام وی ام ایکس۳۳ اس و ام وی ام ۳۱۵ از روش‌های متنوعی بهره‌مند شوند. مشتریان در صورت انتخاب روش پرداخت نقدی می‌توانند از یک درصد تخفیف به همراه یک سال سرویس دوره‌ای رایگان بهره‌مند شوند. همچنین در روش پرداخت اقساطی، با پرداخت ۴۰ درصد از نرخ خودرو، می‌توانند از تسهیلات ۶۰ درصدی و بازپرداخت منعطف تا ۴۸ ماه استفاده کرده و از یک سال سرویس دوره‌ای رایگان بهره‌مند شوند.
همچنین مشتریان می‌توانند جهت خرید خودرو‌های آریزو۵، تیگو ۵ و تیگو ۷ با پرداخت ۵۰ درصد از نرخ خودرو، از تسهیلات ۵۰ درصدی و بازپرداخت بدون بهره ۱۲ ماهه استفاده کرده و از دو سال سرویس دوره‌ای رایگان بهره‌مند شوند.تحویل تمامی محصولات فوری بوده و از زمان ثبت نام و تکمیل پیش پرداخت و مدارک لازم طی مدت ۳۰ روز صورت خواهد گرفت. مشتریان می‌توانند با مراجعه به وبسایت شرکت مدیران خودرو به آدرس www.mvmco.ir و وبسایت برند چری
 www.cheryco.ir از نزدیک‌ترین نمایندگی‌ محل مورد نظر خود مطلع شوند.بیسو، نیز شرکت دیگری است که اعلام کرده است در نمایشگاه خودروی اصفهان اقدام به پیش فروش محصولات خود می کند. بر این اساس متقاضیان خرید محصولات بیسو می‌توانند نسبت به پیش خرید ۲ محصول بیسو T۳ و T۵ اقدام کنند.بر اساس اعلام سیف خودرو، مبلغ قابل پرداخت برای پیش خرید برای محصولات بیسو T۳ و T۵ به ترتیب ۹۰ و ۱۲۵ میلیون تومان تعیین شده است.همچنین این شرکت اعلام کرده خریداران از ۲۱درصد سود مشارکت، ۱۶درصد سود انصراف و ۱۲ درصد سود تاخیر بهره خواهند برد.
جولان چینی ها در غیاب بزرگان و داخلی ها
در حالی که عملا بازار خودروهای خارجی و برندهای معروفی مانند هیوندا و کیا در ایران به دلیل ممنوعیت واردات و گرانی های چند برابری اخیر چندان تعریفی ندارد و تولیدات داخلی شرکت های بزرگ ایرانی مانند سایپا و ایران خودرو نیز عملا هنوز نتوانسته اند خودرو های پیش فروش خود را تحویل دهند، این شرکت های چینی هستند که به مدد سرمایه گذاری در ایران و واردات آزادانه لوازم و قطعات به سرعت در حال بالا بردن آمار فروش خود در کشور هستند و با توجه به افت کیفیت محسوس و خودروهای ایرانی و گرانی سرسام آور محصولات وارداتی به خوبی مشتریان خاص خود را نیز پیدا کرده اند. نگاهی گذرا به نرخ اعلامی برخی از نمایندگی های خودرو مانند هیوندا مشخص می کند که قیمت برخی از برندها چیزی شبیه شوخی است.
اخیرا شرکت هیوندا اعلام کرده که دو محصولا آزرا و الانترا را با قیمت های 648 میلیون و 342 میلیون پیش فروش می کند. البته خودرو سازان داخلی نیز دست کمی از خارجی ها ندارند. بر اساس اعلام ایران خودرو، شیا اتوماتیک تحویل فوری با قیمت 93 میلیون تومان به فروشمی رسد.
نویسنده : مرضیه محب رسول