روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

برای ششمین بار متوالی؛

سردار قربانی، رییس هیئت تیراندازی استان اصفهان شد

کد خبر : 9513
۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۵:۵۲
مجمع انتخاباتی هیئت تیراندازی، صبح پنجشنبه با حضور مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار شد که در این مجمع «مرتضی قربانی» برای ششمین بار پیاپی به عنوان رییس این مجمع انتخاب شد.
 سردار سرتیب مرتضی قربانی، در حالی  از سال 1380 ریاست هیئت تیراندازی استان اصفهان را بر عهده گرفت که هیئت از داشتن یک سالن اختصاصی محروم بود و هیچ گونه تجهیزاتی نداشت؛ اما سردار قربانی با استفاده از امکانات موجود در تربیت بدنی  لشکر 14 امام حسین (ع) و به کار گیری نیروهای مستعد سپاه، این هیئت را احیا کرد به طوری که در مدت سکانداری او در هیئت تیراندازی استان، ورزشکاران متعددی توانستند مجوز حضور در مسابقات آسیایی و المپیک را به دست آورند.
در دوران ریاست قربانی در هیئت تیراندازی استان اصفهان، گلنوش سبقت اللهی اولین بانوی اصفهانی بود که توانست مجوز حضور در رقابت‌های المپیک را کسب کند.
هیئت تیراندازی با کمترین بودجه بهترین نتیجه را گرفته است
مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان در مجمع انتخاباتی هیئت تیراندازی با اشاره به عملکرد موفق این هیئت گفت: هیئت تیراندازی با کمترین بودجه، بهترین نتیجه را توانسته کسب کند که این جای خوشحالی دارد. محمد سلطان حسینی افزود:در هیئت تیراندازی، رییس هیئت توانسته که بار هیئت را یک تنه به دوش بکشد و از این مسئولیت سخت، سربلند بیرون بیایید. مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان هم چنین در این نشست به خاطر کمبود بودجه از هیئت ها عذرخواهی کرد وگفت: شرایط مالی به شکلی شده است که باید به شدت صرفه‌جویی کنیم؛ متاسفانه باید توصیه کنیم که ورزشکاران با اتوبوس راهی مسابقات شوند و به جای غذای آن‌چنانی فلافل میل کنند.
جذب 10 هزار نفری در تیراندازی
در ادامه این مجمع، سردار قربانی که به عنوان تنها کاندیدا توانسته بود 16 رای مجمع را کسب کند، گفت: خوشحال هستیم که با کمترین امکانات بهترین نتیجه را کسب کردیم؛ ورزش تیراندازی ورزشی است که از لحاظ دینی بسیار توصیه شده و باید برنامه ریزی به شکلی باشد که جوانان به سمت این رشته سوق داده شوند.
رییس هیئت تیراندازی اصفهان افزود: متاسفانه به دلیل مشکلات مالی شرایط به شکلی شد که هیئت نتواسنت تمام برنامه‌های خود را عملی کند؛ اما امیدواریم در سال جاری جذب حداقلی 10 هزار نفری را در سنین پایه داشته باشیم.وی  ادامه داد: از دیگر برنامه‌های هیئت توسعه ورزش همگانی و همگان سازی این رشته در کل شهرستان‌های اصفهان است. قربانی بیان کرد: در اکثر رشته‌های تیراندازی، رتبه‌های اول تا سوم از آن اصفهانی‌ها بوده است که همین موضوع باعث اهمیت این رشته خواهد شد.رییس هیئت تیراندازی استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: از ورزش تیراندازی استان انتظار ویژه‌ای می رود و توسعه ورزش تیراندازی باید مورد توجه قرار گیرد و ضروری است  اخلاق و ادب را هم در کار خود گسترش دهیم.
3 نشان فتح بر سینه سردار «مرتضی قربانی»
سردار سرتیپ «مرتضی قربانی» از فرماندهان دوران دفاع مقدس، تاکنون مفتخر به دریافت 3 نشان فتح از سوی فرمانده معظم کل قوا شده است. سردار قربانی در دوران دفاع مقدس فرمانده لشکر 25 کربلای مازندران بود. وی در کنار سرلشکر جعفری و شهید خرازی از نخستین فرماندهان یگان‌های رزمی سپاه است.
 
نویسنده : سمیه مصور