روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

امید 6 امتیازی سپاهان و ذوب آهن برای شروع دور برگشت؛

لیـگ بــرتر سـلام

کد خبر : 9552
۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۵:۱۹
زنگ آغاز نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر در حالی عصر امروز برای تیم های اصفهانی به صدا در می آید که سپاهان برای کسب ششمین عنوان قهرمانی خود در این بازی‌ها، رقابت تنگاتنگی با سایر تیم‌های مدعی خواهد داشت و تیم ذوب آهن برای فرار از منطقه سقوط جدال سر سختی با تیم های پایین جدولی در پیش دارد.
تقابل سپاهان- صنعت نفت در آبادان
در چارچوب هفته شانزدهم هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر، عصر امروز و از ساعت 16 تیم فوتبال سپاهان  در شرایطی در آبادان مقابل تیم صنعت نفت قرار می گیرد که این تیم توانست نیم فصل اول این مسابقات را با صدرنشینی در جدول رده بندی به پایان برساند و بعد از گذشت 5 سال دوباره خود را در جمع مدعیان قهرمانی این مسابقات قرار دهد. طلایی پوشان نصف جهان که با 8 برد و 7 تساوی و 28 گل زده بهترین آمار نیم فصل اول را به نام خود ثبت کردند در تعطیلات طولانی میان فصل برای برپایی اردوی تدارکاتی راهی ترکیه شدند تا با برگزاری چند بازی دوستانه در خاک کشور با آمادگی بیشتری پای به رقابت های نیم فصل دوم بگذارند. این تیم در بازار نقل و انتقالات نیم فصل اول بازیکنانی چون محمد مسلمی پور، علی قربانی، محمد ابراهیمی و  محسن مسلمان را جذب کرد تا نشان دهد صدرنشینی به لطف تفاضل گل بهتر نتوانسته امیرقلعه نویی و مدیران باشگاه اصفهانی را دل خوش کند و سپاهان به دنبال تقویت خطوط سه گانه در نیم فصل دوم رقابت های لیگ است، البته طلایی پوشان در این بازار ساسان انصاری و محسن پاپی را از دست دادند.
 شاگردان امیر قلعه نویی در حالی  در اولین دیدار برگشت رقابت های لیگ برتر مقابل تیم صنعت نفت آبادان صف آرایی می کنند که دیدار رفت دو تیم در ورزشگاه فولاد شهر با نتیجه مساوی صفر بر صفر به پایان رسید؛ اما با تغییر شرایط سپاهانی‌ها ، آنها به جز پیروزی در این بازی نمی‌اندیشند تا روند صدر نشینی شان را در لیگ تداوم بخشند. در آن سو تیم صنعت نفت آبادان تنها موفق به کسب  16 امتیاز در نیم فصل اول رقابت های لیگ شده و در پایان این بازی در دور رفت در جایگاه یازدهم جدول رده بندی قرار گرفته است. آن‌ها در نقل و انتقالات نیم فصل اکبر ایمانی، کرار جاسم و بهنام برزای را از دست دادند و به جای آن‌ها  دو بازیکن خارجی به نام‌های «وینسیوس فرانکو» از برزیل و «عزیز سیدیکوف» از قرقیزستان را به جمع خود اضافه کردند.
از آخرین پیروزی سپاهان مقابل تیم صنعت نفت آبادان ۵ سال و ۱۱ ماه و ۴ هفته می گذرد، این برد به آخرین فصل حضور تیم آبادانی در لیگ برتر قبل از بازگشت دوباره بر می گردد، جایی که طلایی پوشان نصف جهان در فولاد شهر موفق شدند این تیم را با سه گل شکست دهند .
می‌گویند تیم‌های امیر قلعه نویی در نیم فصل اول امتیاز می گیرند و در نیم فصل دوم با تخصص ویژه ژنرال در جذب بازیکن، فاصله را با رقبا زیاد می کنند که با شروع دیدارهای این تیم در نیم فصل دوم مشخص می شود این فرضیه درست از آب در می آید یا نه؟
جدال ذوب آهن اصفهان با نساجی مازندران در فولاد شهر
تیم ذوب آهن در حالی در اولین دیدار برگشت فصل جاری رقابت های لیگ برتر در فولاد شهر مقابل تیم نساجی مازندران قرار می گیرد که این تیم در نیم فصل اول این مسابقات عملکرد ضعیفی را از خود به نمایش گذاشت.
ذوبی ها که فصل پیش با امیر قلعه نویی با کسب عنوان نایب قهرمانی به کارشان پایان داده بودند در فصل جدید نه تنها هیچ نشانی از تیم مدعی لیگ هفدهم نشان ندادند بلکه با کسب نتایج دور از انتظار تا مرز سقوط به لیگ دسته یک هم پیش رفتند. سبزپوشان اصفهانی در پایان نیم فصل اول تنها 13 امتیاز از 15 بازی برگزارشده کسب  کردند و در رده چهاردهم لیگ جای گرفته‌اند. این تیم اگرچه به دنبال نتیجه گیری ضعیف سبزپوشان با امید نمازی به تغییر سرمربی رضایت داد و علیرضا منصوریان را به جای او روی نیمکت نشاندند؛ اما در چهار بازی پایانی هم با هدایت منصوریان کاری از پیش نبردند تا همچنان در منطقه سقوط جدول باقی بمانند.
ذوبی ها با پایان یافتن دور رفت رقابت های این دوره لیگ برتر از فرصت به دست آمده برای تقویت این تیم در بازار و نقل و انتقالات هم نتوانستند به خوبی بهره بگیرند تا شرایط خوبی در انتظار این تیم در نیم فصل دوم لیگ نباشد. تنها نقطه امید به بهبود اوضاع نابه سامان این تیم را جذب محمدرضا خلعتبری می توان دانست که این بازیکن تکنیکی بتواند عصای دست علی منصور در ادامه لیگ باشد.  در آن  سو، تیم پرهوادار نساجی مازندران  که در انتهای نیم فصل اول با 16 امتیاز در رتبه 10 جدول رده بندی قرار گرفته بود با تغییراتی در کادر فنی خود مواجه شد. جواد نکونام که موفق شده بود این تیم قائمشهری را به لیگ برتر برساند از این تیم جدا شد تا به تیم بدون مربی پیکان بپیوندد، اما این انتقال صورت نگرفت و جواد نکونام بعد از آن هم به نساجی بازنگشت تا مجید جلالی مربی اخراجی پیکان به عنوان سرمربی این تیم در نیم فصل دوم انتخاب شود.
سبزپوشان اصفهانی که دیدار رفت را با پیروزی به پایان رسانده بودند امیدوارند که با حمایت هواداران اولین بردخانگی این تیم در این دوره از بازی ها را رقم بزنند.
نویسنده : سمیه مصور