روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

رییس پلیس فتای استان اصفهان :

کد خبر : 9598
۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۸:۴۷
رییس پلیس فتای استان اصفهان گفت: پلیس فتای استان اصفهان نسبت به شناسایی و بررسی پیامک جعلی دریافت یارانه اقدام کرده است و شهروندان باید در این زمینه هوشیاری بیشتری داشته باشند و پرتکل‌های امنیتی را رعایت کنند.
سرهنگ مصطفی مرتضوی در خصوص پیامک‌های جعلی ارسال شده به برخی از مخاطبان مبنی بر قطع یارانه‌های خود، اظهار کرد: طی یکی دو روزگذشته یکسری پیامکی برای شهروندان اصفهانی ارسال شده است که پیامک‌ها از طریق پنلی با هویت جعلی است و در آن پیامک اعلام شده که "یارانه شما قطع شده است و برای پرداخت یارانه به لینک" زیر مراجعه نمایید.
 
وی افزود: لینک معرفی شده حاوی یک وبسایت جعلی است که شما را به یک درگاه جعلی منتقل می‌کند و مبلغ دو هزارتومان از حساب فرد خارج می‌کند.
رییس پلیس فتای استان اصفهان ادامه داد: در واقع در این کلاهبرداری هم پنل پیامکی، هم وبسایت و هم درگاه الکترونیکی پرداخت جعلی است و در استان اصفهان اقدامات اولیه در خصوص ایت موضوع انجام شده است. 
 
مرتضوی به شهروندان توصیه کرد که هنگام استفاده ار درگاه‌های پرداخت الکترونیکی پرتکل های امنیتی و آدرس صحیح درگاه را بررسی کنند، خاطرنشان کرد:شهروندان باید هوشیار باشند چراکه عموما کلاهبرداران از طریق یارانه، بیمه سلامت، بیمه خودرو یا از این دست موارد برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند.

ایسنا