روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

سبزپوشان اصفهانی در اولین گام رقابت های آسیایی؛

ذوبی ها به دنبال طلسم شکنی درقاره کهن

کد خبر : 9616
۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۵:۴۲
در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، مرحله پلی آف؛ تیم ذوب آهن در شرایطی در ورزشگاه فولاد شهر مقابل تیم الکویت قرار می گیرد که این تیم طی روزهای اخیر شرایط مناسبی در لیگ برتر ندارد و در بین تیم های فانوس نشین جدول جا خوش کرده است.
سبزپوشان اصفهانی  که فصل گذشته به‌عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر رسیدند در فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به دلیل قهرمانی پرسپولیس و استقلال در جام حذفی برای رسیدن به مرحله گروهی تیم هایی مانند الکویت کویت و الغرافه قطر را سد راه خود می بینند از این رو در اولین گام مرحله پلی اف، عصر امروز مقابل تیم الکویت کویت قرار می گیرند تا با پیروزی در این دیدار حریف یاران مهدی طارمی در دومین گام این مرحله شوند.
 تیم ذوب آهن در حالی باید امروز رقابت های در لیگ قهرمانان آسیا را شروع کند که این تیم روزهای ابری را پشت سر
می گذارد. آنها 11 هفته است که نتوانسته اند به پیروزی دست یابند و تنها خرید موفق آنها در بازار نقل و انتقالات نیم فصل هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر در اولین بازی نیم فصل دوم با مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی روبه رو شد تا ادامه فصل را از دست بدهد و شرایط سبزپوشان سخت تر از قبل شود. با این وجود داستان آسیا برای فوتبال ایران متفاوت است.
علی منصوریان با استقلال تجربه حضور در آسیا را دارد و نمی خواهد به هیچ وجه با شکست مقابل الکویت خداحافظی زود هنگامی با رقابت های لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد. سرمربی سبزپوشان امیدوار است که اولین برد ذوب آهن در فولاد شهر در این فصل در این بازی رقم بخورد و ذوب آهن بردهایش را با شکست دادن حریف کویتی خود آغاز کند تا با کسب پیروزی و افزایش روحیه شاگردانش بتواند در ادامه رقابت های لیگ برتر عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارد و جایگاه این تیم در جدول رده بندی را بهبود ببخشد.
تیم ذوب آهن تا پیش از این بازی ها،  هفت بار سابقه حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را دارد که در دو دوره آن برای رسیدن به مرحله گروهی، رقابت های پلی اف را درپیش داشته است. در اولین بازی مرحله پلی اف در فصل 2012 ، ذوبی ها  مقابل تیم استقلال قرارگرفتند که با شکست از صعود به مرحله گروهی باز ماندند؛ اما در دومین بازی مرحله پلی اف در فصل گذشته با هدایت امیر قلعه نویی تیم آیزول هند را از میان برداشتند و راهی دور بعد این مسابقات شدند.
تیم ذوب آهن اگر بتواند این دو بازی مرحله پلی اف را با پیروزی پشت سر بگذارد با قرعه خوبی در مرحله گروهی مواجه شده است و می تواند خود را تا صعود از این مرحله نیز بالا بکشد از این رو سبزپوشان اصفهانی امیدوارند که بازی امروز را با پیروزی به پایان برسانند. نکته جالب این که تیم ذوب آهن هیچگاه نتوانسته چهار دوره پیاپی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان حضور داشته باشد و با برتری در این دو دیدار می تواند در آسیا طلسم شکنی کند . باشگاه ذوب آهن هم تماشای این بازی را رایگان اعلام کرده تا با حضور هواداران خود بتواند از این مرحله به سلامت عبور کند. هم چنین مسئولان این باشگاه تمهیدات ویژه ای را برای تیم الکویت در نظرگرفته اند تا  بتوانند نظر مثبت مسئولان afc را نیز جلب کنند.
 
نویسنده : سمیه مصور