روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

مدیر اشتغال و کارآفرینی استان در مورد عبور از قابلیت های اشتغال بانوان در اصفهان هشدار داد؛

صعود بیکاری بانوان اصفهانی

کد خبر : 9617
۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۵:۴۵
در حالی که استاندار اصفهان چندی پیش در مراسمی از ورود بانوان به عرصه های کارآفرینی حمایت کرد و خواستار اعطای پست های مدیریتی بیشتر به بانوان در استان اصفهان شد، در روزهای اخیر مدیر اشتغال و کار آفرینی استان اصفهان آماری جالب توجه از تقسیم کار میان زنان و مردان در استان اصفهان ارائه داده است. سید کمال الدین میرهادی، نرخ مشارکت کار در اصفهان برای مردان را 70 درصد و برای بانوان 16 درصد اعلام کرد.

جامعه کار ایران، مردانه است؟
در همه جوامع، درجاتی از نابرابری جنسیتی به نفع مردان دیده می‌شود که عوامل موثر بر آن را می‌توان در محیط اقتصادی، آموزشی و فرهنگی جست‌وجو کرد. کاهش این نابرابری‌‎ها، یکی از موارد مهم در سطح توسعه انسانی کشورهاست و برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) در اندازه‌گیری شاخص توسعه انسانی کشورها، نابرابری جنسیتی را نیز در نظر می‌گیرد.
به‌عنوان مثال، در سال 2017، نرخ مشارکت زنان در اقتصاد، در نروژ که بیشترین امتیاز در شاخص توسعه انسانی را دارد، 8/60 درصد بوده که در مقایسه با مردان، تنها 8/6 درصد کمتر است. این در حالی است که به‌طور معمول و با صرف‌نظر از موارد استثنا، هر چه رتبه کشورها در شاخص توسعه انسانی بدتر می‌شود، شکاف بین نرخ مشارکت مردان و زنان افزایش می‌یابد.
 UNDP کشورها را در چهار گروه توسعه انسانی «بسیار بالا»، «بالا»، «متوسط» و «پایین» قرار می‌دهد که ایران در سال 2017 در گروه دوم قرار داشت و نرخ مشارکت زنان در این گروه، 55 درصد است که 5/20 درصد از مردان کمتر است. با این وجود، این شاخص در ایران نشان‌دهنده شکاف جنسیتی بالایی در بین زنان و مردان است.
بررسی داده‌های UNDP نشان می‌دهد نرخ مشارکت زنان در سال 2017 در ایران،8/16 درصد بوده که در مقایسه با نرخ 4/71 درصدی برای مردان، رقم پایینی است. این آمار اما بر اساس داده‌های داخلی و مرکز آمار ایران، بیشتر از این رقم است. در آخرین آماری که در اردیبهشت ماه امسال از سوی مرکز آمار ایران ارائه شد،  نرخ مشارکت مردان تا سال 95، 9/92 درصد و برای زنان بیش از 22 درصد بوده است. این آمار به خوبی نشانگر پایین بودن میزان اشتغال زنان در اصفهان به نسبت کل کشور است.
کارآفرینی تنها راه برون رفت از مشکلات
اگر چه اصفهان به عنوان یک استان صنعتی و به اصطلاح برخوردار، برخی از بزرگ ترین صنایع و مجموعه های اقتصادی رادر خودر جای داده است؛ اما کاهش اعتبارات عمرانی و صنعتی در سال‌های اخیر موجب شده تا روند اشتغال و افزایش بیکاری در این استان بیشتر از نرم کشور باشد. همچنین کار آفرینی به عنوان یکی از ارکان اصلی ایجاد اشتغال نیز در استان با موانع جدی روبه رو شده است. در همین زمینه مدیر اشتغال و کارآفرینی استان اصفهان گفت: تنها مسیری که می‌تواند مشکل بیکاری در کشور را برطرف کند کار آفرینی است.سید کمال‌الدین میرهادی اظهار داشت: نُرم جهانی بیکاری 6درصد است که اگر این نرخ کمتر شود می‌تواند تبعات اجتماعی داشته باشد.وی افزود: نرخ مشارکت آقایان برای کار در استان اصفهان 70 درصد و برای خانم‌ها حدود 16 درصد است که با توجه به آمار 2میلیون نفری جمعیت بانوان فقط 16درصد آنها مشارکت به اشتغال دارند که اگر بخواهیم آمار افراد بیکار را شناسایی کنیم باید بسیار درایت داشت که توقعات بعدی آن توسط افرادی که جزو این 16درصد نیست به وجود نیاید.
مدیر اشتغال و کارآفرینی استان اصفهان، با بیان اینکه ایرانی‌ها از بسیاری از مشاغل موجود در کشور امتناع دارند، گفت: این‌گونه موضوعات نیاز به آموزش و فرهنگ سازی دارد. تنها مسیری که می‌تواند مشکل بیکاری در کشور را برطرف کند موضوع کار آفرینی است.
میرهادی، اعتبار سال گذشته ایجاد اشتغال استان اصفهان را بیش از 2 هزارمیلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تسهیلات قطعا نمی‌تواند در اشتغال راه‌گشا باشد و یکی از موضوعاتی که می‌تواند موثر باشد بحث کارآفرینی است.
فضای کسب و کار همچنان دغدغه است
وی یکی از چالش‌های اساسی کشور در موضوع اشتغال را فضای کسب و کار عنوان کرد و ادامه داد: این موضوع سبب آسیب به اشتغال در کشور شده است. متاسفانه در روند فضای کسب و کار با توجه به آخرین آمار، 76 رتبه تنزل داشتیم و این نشان می‌دهد که در بحث کسب و کار و جذب سرمایه‌گذار مشکل داریم.
مدیر اشتغال و کارآفرینی استان اصفهان گفت: دستگاه های اجرایی کشور با موضوع اشتغال مبتنی بر خواسته‌های دیگران برخورد می‌کنند و آن‌گونه که باید کاری صورت نمی گیرد. فضای کسب و کار در شروع فرآیند مدت زمان ارائه خدمات از 15 روز به 70 روز اضافه شده است که می‌تواند مهم‌ترین آسیب برای سرمایه‌گذارها باشد.
 میرهادی موضوعات مهارت آموزی را در ایجاد اشتغال موثر عنوان کرد و اظهار داشت: شناسایی افراد متخصص برای واحدهای تولید از این طریق راحت‌تر است که می‌توان از فرصت فنی و حرفه ای استفاده شود. وی بیان کرد: نباید از ظرفیت بانوان بی تفاوت عبور کرد. می‌توانیم برای بهبود وضعیت خانواده‌ها از بانوان به عنوان فرصت استفاده کنیم. همچنین ارائه تسهیلات مشاغل خانگی باید با توجه به مزیت منطقه انجام شود که می‌تواند درآمدهای جانبی برای خانواده‌ها و همچنین افزایش تولید سرانه ملی داشته باشد.
 
نویسنده : مرضیه محب رسول