روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان، کشمش بخورید

کد خبر : 968
۱۳۹۵/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۷
کشمش حاوی 5 نوع ترکیبات فیتوشیمی است که نقش بسزایی در مبارزه با باکتری عامل پوسیدگی دندان و التهاب لثه دارد.
کشمش حاوی 5 نوع ترکیبات فیتوشیمی است که نقش بسزایی در مبارزه با باکتری عامل پوسیدگی دندان و التهاب لثه دارد. کشمش همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که مانع چسبیدن باکتری به سطح دهان و ایجاد لایه های پلاک میکروبی روی دندان ها می شود.
محققان آمریکایی در آزمایشات خود نشان داده اند که ترکیبات فیتوشیمی کشمش، مانع رشد و نمو چند باکتری عامل پوسیدگی دندان و بیماری های لثه می شوند.
آزمایش های صورت گرفته حکایت از وجود 5 نوع ماده فیتوشیمی در کشمش بدون دانه دارند؛ این مواد عبارتند از اسید الیالونیک Alaalonek acid، الونولیک الدهید Alenolak aldehyde، اسید بیتولینک (Batolenk acid)،هیدروکسیمتیل (Hedroximthel) و فورفورال (furfural). تمام این مواد، آنتی اکسیدان هستند.
کشمش سرشار از ویتامین C است و محققان معتقدند که نتایج این تحقیقات، تصورات شایع در میان بسیاری از مردم را که گمان می کردند کشمش باعث تشدید پوسیدگی دندان می شود از بین می برد.
پیش از این تصور می شد قند موجود در کشمش، قابلیت چسبندگی دارد و قندهایی که به دندان می چسبند باعث پوسیدگی آن می شوند، در حالی که تحقیقات اخیر ثابت می کند که ترکیبات فیتوشیمیایی موجود در کشمش باعث بهبود بهداشت دهان و تقویت مقاومت دندان ها در برابر پوسیدگی و بیماری های لثه می شود.
این خوراکی همچنین حاوی تعدادی مواد مغذی از جمله ویتامین های گروه B و برخی مواد معدنی مثل کلسیم، مس، ید، فسفر و پتاسیم است.