روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

امام جمعه اصفهان:

اگر مسئله حرص در جامعه حل شود، صف ها تمام می‌شود

کد خبر : 9756
۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۷
امام جمعه اصفهان گفت: بخشی از عدالت در جامعه به عهده مسئولان است و بخشی از آن به عهده مردم. چرا آنقدر زود جا می‌زنیم و احتکار می‌کنیم، اگر مردم در این وادی بمانند دولت و حکومت هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.
سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه اصفهان، اظهار کرد: حزب شیطان کسانی هستند که از خدا غفلت و نافرمانی از خدا می‌کنند، حتی طاغوت هم حزب شیطان است.
 
وی ادامه داد: بسیاری از افراد به اسم عدالت خواهی گروه هایی ایجاد کرده اند و گناه می‌کنند. انتقاد باید از طریق درست اجرا شود. بنا نیست اگر دسترسی ندارید تهمت بزنید و یا دروغ بگویید. خداوند گفته است انتقاد اگر وجود دارد پنهانی به خود فرد بگویید نه اینکه دروغ بگویید و تهمت بزنید، احساس من این است که این گروه ها منافقین هستند و شاید روزی لازم شود اسم آنها را بیاورم.
 
امام جمعه اصفهان افزود: یکی از اهداف آمریکا جدا کردن مردم از روحانیت است. آمریکا با خود می‌گوید این دین است که مردم را با حاکمیت همراه کرده آنها را به صف های تظاهرات و نمازها می آورد، لذا دین و نمایندگان دینی را از مردم جدا می‌کنند. این گروه های شیطانی رسانه و تلویزیون در اختیار دارند و از این طریق اهداف شیطانی خود را اجرا می‌کنند.
 
طباطبایی‌نژاد با تشکر از حضور مردم در تشییع باشکوه شهدای حادثه تروریستی مدافعان وطن و همچنین حضور در راهپیمایی 22 بهمن، تصریح کرد: مردم اسلام و انقلابشان را از حوادث روز جدا کرده اند و به کوری چشم دشمن هر ساله رشد بیشتری در این بعد اجتماعی رخ می‌دهد.
 
وی ادامه داد: باید سعی کنیم افراد مناسب انقلاب را انتخاب کنیم ولی اشتباهات و خطاها را نباید به حساب انقلاب گذاشت افرادی که این چنین می‌کنند ضد دین و انقلاب عمل می‌کنند. تنها کشوری که مستقل است کشوری است که حق دارد بگوید در دامان حضرت علی(ع) بوده و تسلیم خداست.
 
امام جمعه اصفهان گفت: احترام به رهبری، ائمه و پیامبران به خاطر احترام به خداست. والدین و هرکس که خداوند فرموده باید مورد احترام قرار گیرند، چون همه تسلیم خدا هستیم. شهیدان مدافع کشور بوده اند و احترام به آنها وظیفه ما در قبال امنیتی است که در کشور ایجاد کرده اند .
 
آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: اینکه رهبر اسلام از مردم اصفهان تشکر کرد اتفاق ویژه ای بود و البته به حق بود، آفرین بر مردم و تشکر از زحمت کشان و خادمین مردم.
 
امام جمعه اصفهان ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) را تبریک گفت و افزود: در روایت داریم اگر خدا علی(ع) را خلق نکرده بود کسی همتا برای همسری حضرت فاطمه(س) نبود، این روایت اهمیت و جایگاه ویژه حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را نشان می‌دهد. فاطمه(س) الگوی شایسته زنان برای زن خانه و همسر خوب بودن است. 
 
امام جمعه اصفهان گفت: اسفند ماه امام(ره) دستور ایجاد خزانه‌ای برای مستضعفین را صادر کردند و کمیته امداد ایجاد شد. تمام فکر امام(ره)  این بود که عدالت و رفاه در جامعه جاری شود که این نشانگر عدالت دین است.
 
آیت الله طباطبایی نژاد افزود: بخشی از عدالت در جامعه به عهده مسئولان است و بخشی از آن به عهده مردم. چرا انقدر زود جا می‌زنیم و احتکار می‌کنیم، اگر مردم در این وادی بمانند دولت و حکومت هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.
 
وی خاطرنشان کرد: غصه فردا را نخورید هیچ کس از آینده خبر ندارد، شاید اصلا سیاست های جهانی تغییر کرد، شاید اجناس هم گرانتر نشد‌، آنقدر مهم نیست که غذا فردا گیر نیاید، اگر مسئله حرص در جامعه حل شود، صف ها تمام می‌شود، گوشت زیاد می‌شود و تمام معضلات حل می‌شوند.