روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

دبیر ستاد خدمات سفر در کشور:

نرخ های پذیرش مسافر طی نوروز افزایش نمی‌یابد

کد خبر : 9843
۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۱۰:۴۷
دبیر ستاد خدمات سفر در کشور گفت: نرخ‌های پذیرش مسافر در واحدهای اقامتی طی نوروز هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهد داشت.
ایسنا، تیموری در جلسه ستاد خدمات سفر در خراسان شمالی، افزود: خواهش ما بر این است تا سایر حوزه ها نیز همانند واحدهای اقامتی در کشور، در تعرفه های خود طی نوروز امسال افزایش قیمت نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در ستاد خدمات سفر،22 دستگاه عضو هستند، ادامه داد: این موضوع بیانگر فرابخشی بودن موضوع سفر است و به نوعی می توان گفت که ستاد خدمات سفر به نوعی تمرین برای انجام یک کار گروهی است.

تیموری با بیان اینکه در روزهای ابتدایی سال، عید ملی نوروز و  دو عید مذهبی را خواهیم داشت، اظهار کرد: ستاد خدمات سفر باید تمام تلاش خود را داشته باشند تا تزریق نشاط را داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به خراسان شمالی بیان کرد: خراسان شمالی نیاز به آن دارد تا برای معرفی امکان گردشگری خود علائم راهنمای و معرفی بیشتری را نصب کند تا از این طریق بتواند موجب توقف مسافران شود.

دبیر ستاد خدمات سفر کشور تصریح کرد: از آنجایی که خراسان شمالی دارای تنوع فرهنگی و خرده فرهنگ های زیادی است می توان این فرهنگ را از طریق برگزاری نوروزگاه ها به گردشگران معرفی کند.

فضاهای نمازخانه ای و سرویس بهداشتی بین راهی در خراسان شمالی کافی نیست

محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه این جلسه گفت: خداوند فرصت های گردشگری بسیار خوبی را در این استان قرار داده است و حال ما باید زمینه را فراهم کنیم تا بتوانیم از آن بهره برداری های لازم را ببریم.

وی افزود: با وجود چنین فرصت هایی در استان برای تولید ثروت، اما متاسفانه عادت کرده ایم که برای گرفتن پول و اعتبار به تهران برویم و مبالغ ناچیز را دریافت کنیم.

شجاعی با بیان اینکه طبق آمار ارائه شده سالانه حدود 20 میلیون مسافر از این استان تردد می کند، ادامه داد: برای بهره برداری درست از این مزیت فقط نیاز به برنامه درست و صحیح است.

وی اظهار کرد: یکی از نداشته های مهم این استان نبود کمیته درآمد است، باید فکر کنیم از یک ترددی که از این استان انجام می شود چگونه کسب درآمد کنیم و باید این کمیته در این استان ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: اگر نگاه اقتصادی درآمدی در استان نداشته باشیم، نمی توانیم پیشرفت کنیم.

وی بیان کرد: در شهرستان ها باید مسیر مسافران روشن شود و می توان زمین هایی را برای مدت 20 روز به مردم اختصاص داد تا در آنجا برای کسب درآمد اقداماتی همچون فعالیت های فرهنگی و ... انجام دهند.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: یکی از نداشته های این استان نبود فضای کافی نمازخانه ای و سرویس بهداشتی است که کفاف این حجم از مسافران را نمی دهد  و باید فضاهایی را شناسایی و اقدام به توسعه آن ها کرد.

وی با تاکید بر اینکه بهره برداری از 20 میلیون مسافر طی سال نیازمند برنامه ریزی و حضور بخش خصوصی است، گفت: رونق گردشگری در این منطقه به معنای ایجاد اشتغال و آمدن نان بر سر سفره مردم است.