روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

روایت کاپیتان تیم هندبال سپاهان از قهرمانی این تیم:

قهرمانی مــال ماســت

کد خبر : 9901
۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۱:۴۷
سی و یکمین دوره رقابت های هندبال مردان کشور روز جمعه با قهرمانی تیم سپاهان اصفهان به پایان رسید تا این تیم پس از چندین فصل دوری از قهرمانی لیگ برتر هندبال، این عنوان را دوباره در کارنامه خود ثبت کند.
 سعید پورقاسمی، کاپیتان تیم هندبال سپاهان از جمله مهره های کلیدی این تیم در این دوره از رقابت های لیگ بود که نقش قابل توجهی در رسیدن زرد پوشان اصفهانی به مقام قهرمانی داشت.
پورقاسمی که هندبال را از همین تیم فولاد مبارکه سپاهان آغاز کرده است در گفت وگو با «زاینده رود» از دلایل قهرمانی این تیم و برنامه اش برای آینده می گوید.
 از بازی آخر مقابل تیم نیروی زمینی کازرون که منجر به قهرمانی سپاهان در این دوره از رقابت های لیگ شد، بگویید؟
روز جمعه در حالی مقابل تیم نیروی زمینی کازرون قرار گرفتیم که تنها یک تساوی نیز می توانست تیم ما را به مقام قهرمانی برساند؛ اما با تلاش بازیکنان، این بازی با نتیجه 31 بر 19 به نفع سپاهان به پایان رسید تا با اقتدار  و بدون ثبت هیچ شکستی و با فاصله چهارامتیازی نسبت به تیم دوم در صدر جدول قرار گرفته و بعد از چند سال دوری دوباره در اصفهان جشن قهرمانی را برگزار کنیم. این قهرمانی حاصل زحمات کادر فنی و بازیکنان این تیم در این فصل بود که به مردم اصفهان تقدیم کردیم.
برای کسب عنوان قهرمانی در این فصل رقابت نزدیکی با تیم زاگرس اسلام آباد داشتید و این رقابت تا آخرین هفته نیز ادامه داشت. در این باره بگویید.
بله، تیم زاگرس اسلام آباد در این فصل یارگیری خوبی انجام داده بود و ترکیب جوان و خوبی در این بازی ها داشت و تا آخرین لحظه هم برای قهرمانی تلاش کرد؛ اما خوب تیمی که آماده تر بود و تجربه بیشتری داشت در نهایت به قهرمانی رسید.
 فکر می کنید این قهرمانی را می توانید در سال های آینده تداوم ببخشید؟
 نگه داشتن این قهرمانی دست ماست و تیم سپاهان این پتانسیل را دارد که بتواند قهرمانی در لیگ را در سال های آینده تداوم ببخشد. تیم سپاهان توجه خاصی به سازندگی و  تیم های پایه دارد و بازیکنان خوبی را تربیت کرده که این بازیکنان می توانند جایگزین بزرگسالان سپاهان شوند و سال های سال این قهرمانی را تکرار کنند.
سطح کیفی لیگ برتر را امسال چگونه دیدید؟
با توجه به اینکه ملی‌پوشان شاغل در لیگ برتر در تمام تیم‌ها پخش شده بودند و هر تیم چند ملی‌پوش داشت، سطح رقابت‌های امسال از سطح کیفی خوبی برخودار بود و تیم ها برای قرار گیری در رتبه های بالای جدول رقابت نزدیکی با یکدیگر داشتند.
در این فصل رقابت های لیگ، تیم ذوب آهن نیز به عنوان نماینده اصفهان در مسابقات حضور داشت، شرایط این تیم را چطور دیدید؟
تیم ذوب آهن در این فصل فرآیند آماده سازی خود برای شروع لیگ را خیلی دیر شروع کرد و ناهماهنگی بازیکنان این تیم در بازی های ابتدایی موجب شد امتیازات زیادی از دست این تیم خارج شود ولی خوشبختانه در ادامه کار توانستند خوب نتیجه گیری کنند و خودشان را تا رتبه های بالایی جدول بالا بکشانند.
با این قهرمانی، سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورید، فکر می کنید باشگاه سپاهان مقدمات حضور شما را در این رقابت ها فراهم می کند؟
 کسب عنوان قهرمانی در رقابت های هندبال مردان برای باشگاه از اهمیت زیادی برخوردار بود و به نظر می رسد که مسئولان تمام تلاش‌شان را به کار می گیرند که سپاهان در دوره جدید بازی های آسیایی به عنوان نماینده ایران حضور داشته باشد.
جایگاه هندبال اصفهان را در سطح کشور چگونه می بینید؟
چند سالی بود که اصفهان در هندبال تیمداری نمی‌کرد که این مسئله موجب شده بود هندبال این شهر افت محسوسی  پیدا کند ولی دوباره در سال جاری با حضور تیم هایی مانند سپاهان و ذوب آهن که اکثر بازیکنان آنها بومی هستند می توان گفت اصفهان  پایه و اساس هندبال کشور است. در این مدتی که اصفهان تیم نداشت بازیکنان اصفهانی در بقیه تیم‌ها پخش شدند و هر تیمی که بازیکن اصفهانی بیشتری در اختیار گرفت، توانست موفقیت بیشتری در لیگ کسب کند مانند تیم‌های مشهد و سبزوار.
با توجه به این که شما از بازیکنان تیم ملی نیز محسوب می شوید، شرایط این تیم به چه صورتی است؟
تیم ملی متاسفانه در یک دو سال اخیر افت شاخصی پیدا کرده است، در سال جاری نیز تیم ملی هیچ اردویی نداشت ولی امیدواریم با انتخاب رییس جدید فدراسیون، شرایط تیم ملی نیز سامان پیدا کند به خصوص اینکه در سال آینده به دلیل برگزاری مسابقات انتخابی المپیک و انتخابی جام جهانی سال پرکاری در انتظار تیم ملی ایران است.
 برنامه شما  برای آینده چیست؟
 با پایان یافتن رقابت های لیگ برای یک نیم فصل( تا پایان خرداد) با تیم کرخ عراق قرارداد بستم و هفته آینده راهی این کشور می شوم و قرار است با این تیم در جام باشگاه های آسیا حضور داشته باشم. برای فصل جدید رقابت های لیگ کشور هم اگر مسئولان باشگاه سپاهان تمایل به همکاری با من داشته باشند با افتخار برای این تیم به میدان می روم.
 
نویسنده : سمیه مصور