روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان:

35 مرکز آماده عرضه میوه شب عید شدند

کد خبر : 9922
۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۰۰
رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان گفت: طبق روال هرسال عرضه میوه‌های تنظیم بازار در 35 مرکز، به‌منظور پاسخگویی به نیاز بازار شب عید در دستور کار قرارگرفته است.

ناصر اطرج در رابطه با بازار شب عید اظهار کرد: طبق روال هرسال عرضه میوه‌های تنظیم بازار به‌منظور پاسخگویی به نیاز بازار شب عید در دستور کار قرارگرفته است.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان در همین راستا افزود: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، میوه تنظیم بازار در 35 مرکز مشخص در سطح شهر اصفهان توزیع خواهد شد.

وی در رابطه باقیمت میوه‌های تنظیم بازار بیان کرد: تا این لحظه قیمت میوه‌های تنظیم بازار مشخص نشده اما قیمتی که برای این اقلام تعیین می‌شود با توجه به یارانه­‌ای که دولت در این زمینه اعمال می‌کند، پایین‌تر از قیمت بازار است.

رفع نیاز مردم با ممنوعیت صادرات

اطرج در رابطه با کاهش عرضه پرتقال تصریح کرد: در یک مقطع زمانی در سال جاری، عرضه پرتقال با محدودیت همراه شد که این امر به دلیل صادرات این محصول به کشورهای دیگر بود.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به تدابیری که مسؤولان دولتی در این زمینه اندیشیده‌اند و ممنوعیت صادرات اقلامی نظیر سیب و پرتقال، کمبودی در بخش عرضه این محصولات وجود ندارد.

وی در رابطه با نحوه نظارت بر روند توزیع میوه‌های تنظیم بازار گفت: به‌طور مشخص سه گروه بازرسی اصناف، بازرسی صنعت و معدن و بازرسی تعاونی روستایی بر نحوه توزیع این محصولات نظارت دارند.

اطرج خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، در هر یک از غرفه‌های توزیع میوه تنظیم بازار، یک بازرس مستقر خواهد شد تا به بهترین صورت عرضه محصولات انجام شود.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان به کنترل قیمت‌ها اشاره کرد و اذعان داشت: کنترل قیمت‌ها در میادین میوه و تره‌بار نیز صورت گرفته است و بازرسین اتحادیه عمده‌فروشان میوه و تره‌بار، بازرسین اصناف و بازرسین صنعت و معدن نیز در میادین حضور دارند و به‌صورت ویژه مسؤولیت نظارت بر بازار شب عید را به عهده‌دارند.

وی در پایان بیان کرد: تمام تلاش‌ها به‌منظور پاسخگویی به نیاز مصرف‌کنندگان در رابطه با میوه شب عید صورت خواهد گرفت.

منبع : فارس