روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر؛

سپاهان به دنبال باز پس گیری صدر جدول

کد خبر : 9923
۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۵:۰۳
هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر در شرایطی امروز با برگزاری چهار دیدار آغاز می شود که تیم ذوب آهن در مشهد مقابل تیم پدیده شهر خودرو قرار می گیرد و تیم سپاهان فردا عصر در نقش جهان میزبان تیم پارس جنوبی خواهد بود.
سپاهان- پارس جنوبی
طلایی پوشان نصف جهان در شرایطی روز جمعه در ورزشگاه نقش جهان مقابل شاگردان مهدی تارتار قرار می گیرند که هفته گذشته اولین شکست خود در این دوره از رقابت ها را مقابل تیم تراکتورسازی تبریز متحمل شدند.تیم سپاهان که صدر جدول را از دست داده کار سختی مقابل تیم پارس جنوبی دارد؛ حریف سپاهان تیمی سرسخت به شمار می رود که یقه بسیاری از بزرگان لیگ را گرفته است. بازی رفت پارس جنوبی و سپاهان در جم تا ثانیه های پایانی با نتیجه دو بر یک به سود جنوبی ها دنبال می شد که کی روش استنلی در دقیقه 94 گل تساوی تیمش را زد و امتیازات آن مسابقه تقسیم شد.شاگردان امیر قلعه نویی برای ماندن در کورس مدعیان و پس گرفتن صدر جدول از تیم پرسپولیس نیاز مبرمی به کسب سه امتیاز این بازی خانگی دارند تا بتوانند هم چنان خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در این دوره از رقابت ها معرفی کنند.
 سرمربی سپاهان باید برای این بازی تدابیر ویژه ای در نظر بگیرد تا با توجه به غیبت مهره کلیدی تیم پارس جنوبی، سه امتیاز این دیدار را به نام خود ثبت کنند.
سپاهان در بازی روز جمعه دوباره این فرصت را پیدا می کند که بعد از سه ماه با حضور هوادارانش از تیمی میزبانی کند. این میزبانی از این جهت قابل توجه است که حضور سپاهان در نقش جهان با حضور هواداران به سه ماه پیش بازمی گردد که با نتیجه یک بر یک مقابل پرسپولیس متوقف شدند.پس از این مسابقه سپاهان آخرین بازی نیم فصل را مقابل استقلال خوزستان خارج از خانه برگزار کرد و سپس لیگ نزدیک به دو ماه تعطیل شد.با از سرگیری مجدد رقابت های لیگ برتر، سپاهان به دلیل رفتار تماشاگرانش در دیدار برابر پرسپولیس از حضور آنها در دیدار برابر سپیدرود محروم شد و پس از آن هم دیدار طلایی پوشان در دربی اصفهان برابر ذوب آهن به تعویق افتاد تا شاگردان امیرقلعه نویی برای دیدار مجدد با هواداران‌شان سه ماه صبر کنند.


پدیده شهر خودرو- ذوب آهن
در جریان رقابت های لیگ برتر، هفته بیست و یکم؛ تیم ذوب آهن در حالی در یکی از مهم ترین دیداری های این هفته در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد به مصاف پدیده این دوره از مسابقات می رود که این تیم روز دوشنبه ودرچارچوب رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در یک بازی خانگی به تساوی مقابل تیم الزورا عراق رضایت داد تا با حال و روزی خسته آماده این دیدار حساس شود.با توجه به شرایط دو تیم در جدول رده بندی، اوضاع بر وفق مراد تیم مشهدی است. شاگردان یحیی گل محمدی در این دوره از رقابت ها در قالب یک تیم مدعی ظاهر شده اند و هم اکنون با کسب 39 امتیاز در رده دوم جدول جای دارند و برای ماندن در کورس قهرمانی به چیزی جز برد نمی اندیشند به خصوص اینکه این دیدار جزو رقابت های خانگی این تیم در فصل محسوب می شود و باید در حضور هواداران پرشورشان در مقابل ذوب آهن قرار بگیرند. اما سبزپوشان اصفهانی اصلا شرایط خوبی در لیگ ندارند، 13 هفته است که نتوانسته اند به هیچ بردی دست یابند و حضور در لیگ قهرمانان آسیا  و فشردگی برنامه بازی های این تیم نیز به مشکلات ذوبی ها افزوده است .ذوب‌آهن کار سختی را مقابل پدیده پیش‌رو دارد. آنها مقابل تیمی به میدان می‌روند که فوتبال مالکانه و هجومی را به‌ نمایش می‌گذارد. حضور گل‌محمدی روی نیمکت این تیم و بازی‌خوانی دقیق او از حریفان، موجب شده است که پدیده در هر مسابقه با سبک و شیوه متفاوتی بازی کند. نکته جالب توجه آن است که پدیده با وجود در اختیار نداشتن بازیکنان سرشناس، در فاز تهاجمی شرایط بسیار خوبی داشته و در ضدحملات بسیار زهردار و خطرناک ظاهر می‌شود. تیم گل‌محمدی در کارهای دفاعی نیز خوب عمل کرده و شرایط ایده‌آلی دارد.با این وجود ذوبی‌ها توانایی نتیجه‌گیری مقابل پدیده را دارند. ذوب‌آهن تیمی است که سرعت انتقال توپ مناسبی دارد و همین نکته در کنار قدرت حمل توپ و جنگندگی بالای هافبک‌ها و حضور بازیکنان پرسرعتی مانند حسینی، عباسی و فخرالدینی، به تیم منصوریان این اجازه را می‌دهد که از خلأهای موجود در خط دفاعی پدیده استفاده کند. سبزپوشان اصفهانی اگر بتوانند در این بازی به پیروزی دست یابند به دیگر تیم همشهری هم کمک می کنند تا این تیم بتواند در صورت لغزش پرسپولیس بار دیگر به صدر جدول باز گردد.
نویسنده : سمیه مصور