روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

با ورود سامانه بارش‌زا اصفهان میزبان برف و باران می‌شود

کد خبر : 9928
۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۱:۱۱
کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان گفت: از بعدازظهر روز جمعه سامانه بارشی از سمت غرب و شمال وارد استان می‌شود که بر این اساس در روز شنبه در اکثر مناطق استان برف و باران خواهيم داشت.

رضا کریمیان افزود: از بعدازظهر روز جمعه سامانه بارشی از سمت غرب و شمال وارد استان می‌شود که بر این اساس در روز شنبه در اکثر مناطق استان برف و باران و در مناطق شرقی استان از جمله خوروبیابانک، اردستان، نطنز و نایین باد و گرد و خاک را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اطلاعیه شماره 57 اداره هواشناسی، تصریح کرد: شدت فعالیت سامانه درمناطق غرب، شمال و شرق استان طی روز شنبه و عمدتاً به صورت برف بویژه در مناطق سردسیر و ارتفاعات انتظار می‌رود، همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه کاهش دما بین 6 تا 8 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کریمیان در ادامه متذکر شد: از اواخر وقت روز جمعه و طی روز شنبه، شرایط لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای و شهری مهیا است، بنابراین جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تدابیر لازم در نظر گرفته شود. 

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به این که دمای هوا در اکثر مناطق استان طی 24 ساعت آینده، یک تا 3 درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد داشت، اعلام کرد: دمای هوای شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به 16 درجه سانتی‌گراد و در سردترین ساعات فردا به 3 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و سردترین نقطه استان بویین‌میاندشت با 4 درجه سانتی‌گراد زیر صفر و گرم‌ترین نقاط استان خوروبیابانک، کاشان و چوپانان با 20 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

توصیه‌های کشاورزی

غلامرضا خاکیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان به افرادی که در روز درختکاری، نهال دریافت کردند، تذکر داد: به دلیل احتمال بادزدگی ریشه‌های نهال‌های تحویلی، رعایت نکات فنی در کلیه مراحل حمل و نقل و کاشت آن‌ها الزامی است.

دبیر هواشناسی کشاورزی استان اصفهان در ادامه عنوان کرد: بازدید مزارع کلزا جهت رصد کردن مرحله ساقه رفتن و آمادگی برای مصرف کود ازته و کنترل آفات شته همزمان انجام و مبارزه با علف‌های هرز پهن برگ و باریک برگ مزارع گندم و جو و کلزا در مناطق گرمسیر با سموم مناسب توصیه شده، انجام شود.

وی همچنین در پایان مطرح کرد: کشاورزان مناطق مرکزی استان در صورت مساعد بودن شرایط جوی نسبت به کاشت محصول سیب زمینی اقدام کنند و مرغداران، گلخانه‌داران، دارندگان انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی و سالن‌های پرورش قارچ نسبت به تنظیم دمای مکان و ذخیره‌سازی سوخت مایع و استحکام سازه اقدام کنند.