روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

كشف هزار عدد انواع مواد محترقه در اصفهان

کد خبر : 9960
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۴:۱۶
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از کشف تعداد یک هزار و ۱۴ عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز و خطرناک خبر داد.
سرهنگ"سعید سلیمیان" رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: متاسفانه رسم دیرین چهارشنبه آخر سال که با روشن کردن مقدار کمی آتش کم خطر و رسومی، چون قاشق زنی و ... همراه بود در سال‌های اخیر به دلیل استفاده از مواد محترقه قاچاق و آتش زا و نارنجک‌های دست ساز خطرناک به بهانه‌ای برای سلب امنیت و آسایش عمومی و بروز آسیب‌های جسمی و روحی خطرناک برای کودکان و جوانان به خصوص گروه سنی ۷ تا ۲۳ سال تبدیل شده است.
 
وی افزود:در راستای پیشگیری از حوادث احتمالی با هماهنگی مقام قضائی از ۲ واحد صنفی بازدید و تعداد یک هزار و ۱۴ عدد انواع مواد محترقه خطرناک قاچاق کشف شد.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: ما بنا داریم از بروز حوادث خطرناک جلوگیری کنیم تا در آستانه سال نو خانواده‌ای داغ دار نشود و نگرانی و دغدغه خانواده‌ها برطرف شود.
 
سلیمیان اظهار داشت:برخورد قاطعانه با معدود افرادی که با قاچاق مواد محترقه و یا تولید یا مصرف مواد محترقه دست ساز خطرناک نظم و امنیت عمومی را مختل ساخته صورت خواهد گرفت.
 
سرهنگ سلیمیان با اشاره به اینکه پلیس مجری قانون است و در قانون برای افراد مخل نظم و امنیت مجازات در نظر گرفته شده است، گفت: برابر قانون قاچاق، خرید و فروش و ... مواد منفجره و محترقه بطور غیرمجاز جرم محسوب و مرتکب آن به مجازات مندرج در قانون محکوم می‌شود.
 
رئیس پلیس آگاهی اصفهان در پایان به همشهریان توصیه کرد: از نگهداری مواد محترقه در منزل و بخصوص در کنار وسایل حرارتی جلوگیری شود، فروشندگان مواد اولیه مواد محترقه از فروش این مواد به کودکان و نوجوانان خودداری کنند، والدین باید خطرات بازی با مواد محترقه را به کودکانشان آموزش دهند و نیز آنان را از انجام چنین اقداماتی منع کنند.