روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

افزایش سهمیه میوه نوروزی اصفهان

کد خبر : 9961
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۴:۴۵
مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان گفت:سهمیه استان اصفهان در ذخیره‌سازی میوه مورد نیاز شب عید بیشتر شده به طوری که به ۳۳ درصد در سیب و ۵۰ درصد در پرتقال رسیده است.
سلیمان میرزایی مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان امروز در جمع خبرنگاران درباره تامین میوه شب عید موردنیاز مردم استان اصفهان اظهار داشت: هدف ما انجام اقدامات لازم به منظور تنظیم بازار است و برهمین اساس میوه‌ای که برای نیاز استان تأمین کردیم مازاد بر بازار است.

وی با اشاره به سهمیه استان اصفهان در ذخیره‌سازی میوه مورد نیاز شب عید گفت: سهمیه استان در این زمینه بیشتر شده به طوری که به ۳۳ درصد در سیب و ۵۰ درصد در پرتقال رسیده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان گفت: براین اساس سهمیه پرتقال حدود ۳ هزار تن است که از ۷ سردخانه به اصفهان حمل شده و ۲ هزار تن در سیب درختی سهمیه به اصفهان اختصاص یافته که در سردخانه‌ها با رعایت موارد فنی نگهداری می‌شود. 
 
وی با اشاره به افزایش مراکز توزیع میوه بیان کرد: با افزایش سهمیه میوه، مراکز توزیع نیز افزایش یافته به گونه‌ای که نزدیک به ۱۷۸ مرکز توزیع در استان اصفهان داریم، از این میزان ۱۱۹ مرکز مربوط به شهرستان‌ها و ۳۵ مرکز مربوط به شهر اصفهان است.

میزبانی با اشاره به زمان توزیع میوه دولتی گفت: طرح توزیع میوه دولتی از ۲۳ اسفند آغاز می‌شود و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.