روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

منوچهری خبر داد:

افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی در انتظار تایید نهایی فرمانداری

کد خبر : 9980
۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۱۵
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان از افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی برای سال ۹۸ خبر داد و گفت: با مصوبه شورای شهر اصفهان افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه برای طی شدن مراحل قانونی از جمله تایید نهایی به فرمانداری اصفهان ارسال شده است.

هادی منوچهری اظهار کرد: شورای شهر اصفهان لایحه پیشنهاد افزایش میانگین ۲۲ درصدی نرخ کرایه تاکسی در شهر اصفهان را با تاکید افزایش ۲۰ درصدی قیمت برای تمام تاکسی‌های ویژه، خطوط و آژانس‌ها و برای تاکسی‌های گردشی در کورس اول ۸۰۰ تومان و کورس‌های بعدی ۶۰۰ تومان تصویب کرده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: وظیفه تصمیم‌سازی این موضوع بر عهده تاکسیرانی است، اما تصمیم‌گیری آن بر عهده شورای شهر و تایید کننده آن فرمانداری است.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر دلیل افزایش نیافتن نرخ کرایه تاکسی فعالیت تاکسی‌های اینترنتی بود و بازار کشش لازم برای افزایش کرایه تاکسی‌های زرد را نداشت، گفت: لایحه پیشنهاد نرخ‌های کرایه انواع تاکسیهای شهری در سال ۱۳۹۸ ضمن اعلام نظر در کمیسیون‌های تلفیق، حمل و نقل و فناوری اطلاعات و امور اجتماعی و محیط زیست در هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

منوچهری اظهار کرد: در سال‌جاری طبق آمار اعلام شده هزینه‌های رانندگان تاکسی  افزایش چشمگیری داشته است که به همین نسبت با توجه به افزایش قیمت‌ها و تورم، درآمد آنها نیز کاهش پیدا کرده است و امیدواریم بخشی از هزینه‌های رانندگان ناوگان با افزایش تعرفه های سال ۹۸ جبران شود.

ایمنا