روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

فرآورده های خوکی در ایران چه می کنند؟

در اصفهان خبری از خوک ها نیست!

کد خبر : 9986
۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۵:۰۲
طی ماه های اخیر، خبر اکتشافات عجیب و غریبی در زمینه مواد غذایی و خوراکی ها مخابره می شود. صحبت البته در مورد کشف لاشه الاغ و یا استفاده از گوشت اسب در کبابی ها نیست؛
خبرهای منتشر شده نشان می دهد با گرانی های اخیر در بازار گوشت و مرغ این بار پای حرام گوشتانی مانند« خوک» به بازار مواد خوراکی ایران باز شده است؛ هر چند سرو غذاهای حرام در گوشه و کنار شهر کم و بیش صورت می گیرد و اماکن و سایر نهادهای ذی ربط ترجیح می دهند چراغ خاموش از کنار این موارد بگذرند؛ اما اخیرا خبرها حاکی است که خوراکی های حرام در حال گسترش در جامعه است و البته در سایه گرانی گوشت قرمز و شدت گرفتن قاچاق باید در آینده انتظار خبرهای بیشتری در این مورد را داشته باشیم.
پاستیل های خوکی را نخورید

پیرامون پاستیل و پودرهای ژله چند سالی است که شایعات زیادی وجود دارد. در اغلب کارخانه‌های بزرگ دنیا در تهیه پاستیل از استخوان خوک استفاده می شود، هر چند در برخی از کشورهای اسلامی مانند ترکیه ،کارخانه های تولید پودر ژله از گوشت های حلالی مانند استخوان گاو استفاده می‌کنند. کارشناسان دینی همواره نسبت به واردات پاستیل و ژله از خارج به ایران هشدار داده اند؛ اما همواره تاکید شده که پودرهای موجود در ایران از استخوان های گاو تهیه شده و مشکل شرعی ندارد. چندی پیش اعلام شد نیروی انتظامی در تهران محموله پاستیل تهیه شده از خوک را کشف و ضبط کرده است. پای این خوراکی البته هنوز به اصفهان باز نشده، آنگونه که  مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان گفته این تخلف در تهران مشاهده شده و هنوز در اصفهان گزارشی در این خصوص اعلام نشده است؛ البته خانواده‌ها باید از مصرف هر گونه مواد غذایی فاقد کد و پروانه بهداشتی خودداری کنند.
سوسیس با طعم گراز
سوسیس تهیه شده از گوشت خوک یکی از لذیذ ترین خوراکی ها در میان اروپایی ها به حساب می‌آید. اگر چه تولید و فروش این محصولات در ایران ممنوع است؛ اما تنوع طلبی ایرانی هادیگر حد و مرزی ندارد و با صرف هزینه های بیشتر و البته کمی جست وجو می توان سوسیس های خوکی را پیدا کرد؛ فرآورده هایی که اتفاقا در ایران هم تولید می شوند . چندی پیش در پردیس کارگاه تهیه سوسیس از گوشت گراز یا همان خوک وحشی توسط نیروی انتظامی کشف شد. وجود غذاها با گوشت گراز حتی به منوی برخی از رستوران های لاکچری نیز رسیده است این غذا البته تحت عنوان گوشت شکار سرو می شود و قیمت های بسیار بالایی دارد. در همین اصفهان هم می توان در محله های ارمنی نشین از این دست سوسیس و کالباس‌های خوکی پیدا کرد؛ هر چند مغازه دارهای ارمنی معتقدند این خوراکی ها را تنها به اقلیت های دینی می فروشند؛ اما نمی توانند به برخی از مشتریان قدیمی خود «نه» بگویند.
جمعیت  گرازها  در ایران افزایش داشته است
سوالی که در میان اکتشافات عجیب و غریب پلیس به وجود می آید، اینکه گوشت برای تهیه این محصولات از کجا تامین می شود آن هم در شرایطی که پرورش خوک درایران مجوز ندارد. با بررسی های صورت گرفته می توان فهمید که جمعیت گراز ها در مناطقی از ایران مانند مازندران و همدان به صورت غیر قابل کنترلی افزایش داشته است. سازمان محیط زیست چند سالی است که مجوز شکار این حیوانات را صادر کرده است و همه ساله تعداد زیادی از آنها برای مهار جمعیت آسیب رسان شکار می شوند و البته باید فهمید که لاشه ها از کجا سر درمی آورند. تا کنون چندین رستوران در شمال کشور به جرم فروش و سرو گوشت خوک بسته شده اند؛ اما میزان شکار به حدی بالاست که به راحتی می توان برای لاشه ها در بازار مشتری پیدا کرد.
 
نویسنده : مرضیه محب رسول