روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

اکران فیلم در ۳۰ سینما و ۵۶ سالن نمایش فیلم استان اصفهان

کد خبر : 9993
۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۱
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت : با افتتاح سینمای شهر میمه و منطقه خوراسگان هم اکنون اکران فیلم در ۳۰ سینمای فعال و ۵۶ سالن نمایش فیلم صورت می گیرد.
به‌نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری ، محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به رویدادهای سینمایی اصفهان در سال 97 اظهار داشت : برنامه‌های مختلفی با محوریت هنر سینما در سطح استان اصفهان انجام‌شده که از آن جمله می‌توان به برگزاری سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ، جشنواره فیلم کوتاه حسنات ، جشنواره فیلم کوتاه مهر سلامت ، جشنواره فیلم فجر ، راه‌اندازی پاتوق فیلم کوتاه و اختصاص سالن اکران‌های گروه هنر و تجربه در پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر اشاره کرد.

وی با اشاره به افتتاح پردیس سینمایی سیتی سنتر ادامه داد: این پردیس با 8 سالن و ظرفیت 1701 صندلی با آخرین متدها و فناوری‌ها و مطابق با استانداردهای روز دنیا همچنین پردیس سینمایی ساحل با 9 سالن و ظرفیت 1025 صندلی پذیرای اهالی سینما در شهر اصفهان است که با همکاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است. با افتتاح سینمای شهرمیمه و منطقه خوراسگان تعداد سینماهای استان اصفهان به 30 مورد سینمای فعال و 56 سالن فعال نمایش فیلم در سال 97 رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان همچنین درباره نهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان گفت : از نکات قابل‌توجه جشنواره امسال می‌توان به اکران تمامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ و نگاه ارزشی در برگزاری این جشنواره و پررنگ نشان دادن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد.

وی گفت : در کنار آن تکریم هنرمندان و اصحاب رسانه ، اکران فیلم‌های فیلم‌سازان اصفهانی و استقبال چند برابری نسبت به سال‌های گذشته ازنکات شاخص این جشنواره بود و توانست اصفهان شهر گنبدهای فیروزه‌ای را در سطح کشور سرآمد و پویا و درخشان نشان دهد.