روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

اخبار جدید سرویس ها
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اصفهان چهره فقر در اصفهان را زنانه توصیف کرد و گفت : ۷۱ درصد از جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان معادل ۱۲۶ هزار و ۱۳۴ نفر را زنان تشکیل می‌دهند.
تلاش پژوهشگران و دیرینه شناسان برای رمزگشایی از مرموزترین کتاب تاریخ جهان ادامه دارد اما هنوز نتایج مشخصی از این پژوهش ها حاصل نشده است.
آيين اختتاميه جشنواره ملي صنايع دستي ايات به همت دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان در تالار فرشچيان اصفهان برگزار شد.
یک متخصص مغز و اعصاب گفت: با یادآوری خاطرات، اتفاق‌های دردناک قدمیم در ذهن ما زنده می‌شوند اما انسان می‌تواند در برابر این پروسه به خوبی عمل کند.
هرچند زمان زیادی از عرضه اندروید ۹.۰ نمی‌گذرد، اما به دلیل رشد سریع صنعت تلفن‌های هوشمند تاکنون اخبار زیادی پیرامون نسخه بعدی اندروید به گوش می‌رسد.
سابقه هنر میناکاری به یک هزار و پانصد سال پیش برمی‌گردد و اصفهان مهد این هنر محسوب می‌شود. میناکاری یا میناسازی هنری است که سابقه‌ای در حدود پنج هزار سال دارد و از صنایع دستی محسوب می‌شود. میناکاری هنر تزیین فلزات(بعضا شیشه و سرامیک) با مواد رنگین مات یا شفاف، با کمک گرفتن از آتش است که در ایران این هنر اصیل دراواخر دوره ناصری به خاموشی گرایید.
فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان گفت: دختر ۵ ساله فلاورجانی قربانی اعتیاد پدر شد.
تغییر کاربری خانه‌های تاریخی در مرحله نخست باید موفقیت اصولی میراث فرهنگی را به همراه داشته باشد و طرح مرمتی آن و نوع تغییر کاربری، باید مجوزهای لازم را از میراث فرهنگی اخذ کند.
در حالی که استاندار اصفهان چندی پیش در مراسمی از ورود بانوان به عرصه های کارآفرینی حمایت کرد و خواستار اعطای پست های مدیریتی بیشتر به بانوان در استان اصفهان شد، در روزهای اخیر مدیر اشتغال و کار آفرینی استان اصفهان آماری جالب توجه از تقسیم کار میان زنان و مردان در استان اصفهان ارائه داده است. سید کمال الدین میرهادی، نرخ مشارکت کار در اصفهان برای مردان را 70 درصد و برای بانوان 16 درصد اعلام کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: اعتیاد کارگران به انواع موادمخدر در بخش‌های مختلف اقتصادی یک چالش و معضل اساسی در حوزه امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
همسر مرحوم دکتر علی شریعتی امروز درگذشت.
مجمع انتخاباتی هیئت تیراندازی، صبح پنجشنبه با حضور مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار شد که در این مجمع «مرتضی قربانی» برای ششمین بار پیاپی به عنوان رییس این مجمع انتخاب شد.
در میان پسماندهایی که انسان تولید می کند، پلاستیک از جدی ترین چالش های زیست محیطی محسوب می شود که پراکندگی آن در طبیعت، نتیجه ای جز خاتمه بقا و تهدید حیات جانداران در پی نخواهد داشت.
چشممان به جمالت روشن شد
چشممان به جمالت روشن شد
نمايشگاه نقاشي معلولين
نمايشگاه نقاشي معلولين
 رونمايي ازكشفيات مرصاد26
رونمايي ازكشفيات مرصاد26