روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سد گلپایگان سرریز شد/از مسیر سد کوچری و گلپایگان تردد نکنید

  • کد خبر 10159
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۱/۱۲

فرماندار گلپایگان گفت: با توجه به بارندگی‌های سال ۹۸ ظرفیت سد گلپایگان به تراز واقعی ۳۶.۵ میلیون متر مکعب آب رسید و سرریز شد.

حسین یارمحمدیان از شهرستان گلپایگان با اشاره به این‌ که در اثر بارندگی‌های دو هفته اخیر در سال ۹۸ سد گلپایگان سرریز شد اظهار کرد: ظرفیت آبگیری سد گلپایگان ۳۶.۵ میلیون مترمکعب است که اکنون به تراز واقعی رسیده و در هر ثانیه ۵۲ متر مکعب آب از سد گلپایگان وارد سد کوچری می‌شود.

وی تأکید کرد: به دلیل خطرات سرریز شدن سد گلپایگان مردم از مسیر جاده سد کوچری و سد گلپایگان با فاصله عبور و از تردد در حاشیه این دو سد خودداری کنند.

فرماندار گلپایگان با بیان این که قسمتی از جاده‌ سد کوچری و سد گلپایگان ظرف یک هفته آینده به طور کامل آبگیری می‌شود تأکید کرد: مسئولان آب منطقه‌ای تهران نسبت به تکمیل جاده جایگزین اقدام کنند.

وی افزود: تکمیل و رفع نواقص جاده جایگزین این مسیر یک میلیارد تومان اعتبار در بردارد که در تعهد آب منطقه‌ای تهران است.

 سد گلپایگان نخستین سد مخزنی خاکی و مدرن ایران است که در سال ۱۳۳۶ با  هدف جلوگیری از خسارات ناشی از سیل و تأمین آب اراضی کشاورزی شهرستان گلپایگان بر روی رودخانه اناربار احداث شد.

سد گلپایگان دارای ۵۷ متر ارتفاع از سطح زمین است و علی‌رغم محدود بودن تجهیزات فنی و امکانات رفاهی در زمان ساخت این سد و با گذشت بیش از ۵۰ سال از احداث آن هنوز ایمن و پایدار مانده است.

ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس