روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

استشمام عطرگل و گلاب در قمصر

  • کد خبر 10456
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۲/۱۴

شهردار قمصر از برداشت گل محمدی در ۶۰۰ هکتار از گلستان‌های قمصر، پایتخت گل وگلاب ایران خبر داد.

رضا نقدی، شهردار قمصر گفت: با رویش گل‌های محمدی در دوهزار و ۵۰۰ هکتار از باغ‌ها و مزارع گل محمدی این شهرستان آیین گل چینی در ۶۰۰ هکتار از گلستان‌های قمصر آغاز شد.

وی ادامه داد: در دومین ماه از فصل بهار، بیش از ۱۰ هزار نفر در پایتخت گل و گلاب قمصر به گل چینی گل‌های محمدی مشغول هستند، میانگین برداشت گل محمدی از هر هکتار چهار و نیم تن است.

شهردار قمصر درآمد حاصل از برداشت گل محمدی را در این شهرستان سه هزار میلیارد ریال و در بخش قمصر حدود ۵۰۰ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: همزمان با گل چینی گل محمدی آیین شکرگزاری گلابگیران نیاسری هم برگزار شد.

شهردار نیاسرهم آیین شکرگزاری رویش گل‌های محمدی را دراین منطقه از قدمت ۴۰۰ ساله‌ای برخوردار دانست و افزود: ۵۰۰ کارگاه از بیش از دو هزار کارگاه گلاب گیری سنتی و صنعتی در این شهرستان در بخش نیاسر فعال است.

وی ادامه داد: در کنار درآمد حاصل از تولید گل و گلاب بازدید بیش از یک میلیون نفر گردشگر در کاشان به ویژه قمصر و نیاسر در فصل گلابگیری اقتصاد وابسته به گردشگری را رونق می‌بخشد.

گفتنی است: آیین گلابگیری و گلچینی از شهر‌های قمصر و نیاسر تا پایان تیر در مناطق کوهستانی همچون جوشقان قالی، کامو و چوگان ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس