روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ August 06 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

23 مورد قطعی در استان اصفهان به بیماری کرونا مبتلا شده اند

  • کد خبر 12904
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۱۲/۱۱

سخنگوی ستاد واکنش سریع مبارزه با کرونا اصفهان گفت:در استان اصفهان تا به امروز به جز کاشان و آران و بیدگل، ۲۳ مورد مثبت و قطعی ابتلا به بیماری کرونا داشته‌ایم که ۲۱ مورد در داخل استان اصفهان از آن‌ها نمونه‌گیری شده است.

آرش نجیمی سخنگوی ستاد واکنش سریع مبارزه با کرونا اصفهان در نشست خبری بیماری کرونا در دانشگاه اصفهان به خدمات صورت گرفته در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: آزمایشگاه تشخیص کرونا در اصفهان راه‌اندازی شده است و با تعداد قابل توجهی از کیت تشخیص در حال فعالیت است.

او به اقدامات صورت گرفته در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اشاره و بیان کرد: تأمین مواد شوینده، ضدعفونی کننده و حفاظت فردی برای مراکز جامعه سلامت، برگزاری جلسات هماهنگی برای تأمین ماسک با اصناف تولید کننده پوشاک، نشست با ارگان‌ها و حوزه‌های مختلف جهت اطلاع‌رسانی این بیماری، نصب بنر‌ها و پوستر‌های آموزشی در اتوبوس‌ها و قطار شهری، اطلاع‌رسانی به ارگان‌های دولتی برای لغو تجمعات غیر ضروری و نظارت بر ناوگان‌های حمل و نقل شهری از اقداماتی است که معاونت بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جهت پیشگیری از بیماری کرونا صورت داده است.

سخنگوی ستاد واکنش سریع مبارزه با کرونا اصفهان درباره آمار مبتلایان به این بیماری در اصفهان بیان کرد: در استان اصفهان تا به امروز به جز کاشان و آران و بیدگل، ۲۳ مورد مثبت و قطعی ابتلا به بیماری کرونا داشته‌ایم که ۲۱ مورد در داخل استان اصفهان از آن‌ها نمونه‌گیری شده است. ۱۱ بیمار مربوط به شهر اصفهان و بقیه موارد مربوط به شهرستان‌های خمینی‌شهر، مبارکه، فلاورجان، نطنز، گلپایگان، خوانسار، لنجان و نجف‌آباد است.

او ادامه داد: از ۲۱ مورد نمونه‌گیری شده در اصفهان ۲ مورد مرخص شده‌اند و ۱۷ مورد نیز بستری هستند و ۲ مورد نیز متأسفانه فوت شده‌اند که ۷ مورد در آزمایشگاه اصفهان بررسی و تخشیص داده شده است. در حال حرکت به سمت پیک بیماری هستیم و ماندگاری بیماری در این پیک قطعی نیست، اما روند بیماری روبه افزایش است که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده روند کاهشی را دنبال کنیم.

نجیمی بیان کرد: در آرامستان‌ها دستور‌العملی برای به خاک سپردن موارد فوتی بیماری کرونا صادر شده است و مسئولان آرامستان‌ها موظف هستند این دستورالعمل را رعایت کنند. در روز‌های گذشته یک مورد فوتی جدید بر اثر تصادف داشته‌ایم، که آزمایش کرونا این فرد مثبت اعلام شد، اما علت مرگ وی تصادف بوده است.

او خاطرنشان کرد: ساعات کار اداری بر عهده استانداران گذاشته شده است و برای هتل‌ها نیز هنوز دستورالعملی صادر نشده است، اما بهترین راه مقابله با این بیماری عدم ارتباطات و مسافرت‌های غیر ضروری است.

سخنگوی ستاد واکنش سریع مبارزه با کرونا اصفهان به راه‌اندازی سامانه تلفنی برای پاسخ به همشهریان عزیز اصفهانی گفت: سامانه ۳۱۱۳ آماده اطلاع‌رسانی درباره بیماری کرونا و پاسخ به همشهریان عزیر در نظر گرفته شده است که روز به روز بر تعداد تماس‌ها در این سامانه افزوده می‌شود.

او گفت: برای ورود و خروجی شهر‌ها نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده است، اما توصیه می‌کنیم جابجایی‌ها و سفر‌های غیرضروری کاهش پیدا کند و در خواست ما از همشهریان عزیز این است که حتی‌الامکان در منازل خود بمانند.

نجیمی درباره بیماری‌های عفونی و تنفسی نیز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری در اصفهان حدود ۵۰۰ مورد به علت ابتلا به عفونت خاص تنفسی بستری شده‌اند که تست کرونا نیز از این افراد گرفته شده است. همچنین تعدادی از این افراد نیز به علت بیماری آنفلوآنزا بستری شده‌اند که از این تعداد ۲۳۱ مورد ترخیص شده‌اند. نکته مهم در بیماری کرونا این است که بسیاری از علائم این بیماری به صورت خفیف در افراد ظاهر می‌شود.

اودر پایان با اشاره به این‌که یک نفر از کادر بیمارستان غرضی نیز به این بیماری مبتلا شده است، گفت: بیمارستان‌های خورشید و عیس بن مریم آماده پذیرش بیماران کرونایی در شهر اصفهان هستند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس