روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بارش نخستین برف پاییزی در ارتفاعات اردستان

  • کد خبر 13911
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۸/۲۴

اصفهان رئیس اداره هواشناسی اردستان گفت: نخستین بارش برف پاییزی، ارتفاعات شهرستان اردستان در دهستان برزاوند را سفیدپوش کرد.

جواد رمضانپور اظهار کرد: سامانه بارشی از روز سه شنبه هفته گذشته وارد منطقه اردستان شد و جهتِ حرکت آن ابتدا شمالی بود که بعد از آن بیشتر متمایل به غربی- جنوبی شد و توانست برای این نقاط بارش باران نقطه ای و مداوم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه بیشترین بارش های اردستان در شرق شهرستان اتفاق افتاده است، افزود: امروز با کاهش شدید دما در شهرستان اردستان، شاهد بارش برف در روستاهای دهستان برزاوند اردستان بودیم، اما در داخل شهرها و ایستگاه‌های هواشناسی مستقر در شهرها گزارش بارش برف دریافت نکردیم.

رئیس اداره هواشناسی اردستان با بیان اینکه میزان بارش برف در مناطق کوهستانی اردستان مانند نیسیان یک سانتی متر گزارش شده است، افزود: بیشترین میزان بارش ۴۸ ساعته گذشته شهرستان مربوط به شمال شرق اردستان و شهر مهاباد با ۱۷ میلی متر بوده است. همچنین میزان بارش در شهر اردستان ۱۶.۳ دهم میلی متر و در زواره ۱۰.۶دهم میلی متر گزارش شده است.

رمضانپور تصریح کرد: میزان بارش باران در سال زراعی جاری تا کنون ۱۶.۹ میلی متر بوده که نسبت به بارش کوتاه مدت سال گذشته شاهد کاهش ۵۰ درصدی بارش ها هستیم.

وی با بیان اینکه برای امروز کاهش محسوس دما و بارش های پراکنده و نقطه ای پیش بینی می شود، خاطرنشان کرد: سامانه بارشی عصر امروز از شهرستان خارج خواهد شد و سیستم بعدی از روز دوشنبه وارد شهرستان خواهد شد و تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس