روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

طرح جامع امامزاده شاهرضا تدوین شد/ توزیع ۴۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان

  • کد خبر 13913
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۸/۲۴

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا از تدوین طرح جامع امامزاده شاهرضا پس از 30 سال و با اعتبار 400 میلیون ریال خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، فرهاد عرب در خصوص اجرای عملیات عمرانی در بقاع متبرکه شهرضا اظهار داشت: در این زمینه عملیات نازک‌کاری رواق و تربت‌خانه امامزاده سید ملکشاه منطقه جرم‌ا‌‌فشار شامل نصب سنگ مرمر و کاشی‌کاری اجرایی شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا ادامه داد: این طرح در راستای طرح مودت امامزاده با همکاری خیران و با اعتبار پنج میلیارد ریال اجرایی شده است، البته باید توجه داشت که این امامزاده فاقد درآمد بوده است.

وی در ادامه به نهایی شدن طرح جامع امامزاده شاهرضا اشاره کرد و گفت: این امر پس از ۳۰ سال محقق شد و هزینه اجرای این طرح نیز ۴۰۰ میلیون ریال بوده است که این اعتبار از محل درآمد امامزاده تأمین شده است.

عرب نصب نرده‌های محافظ در صحن امامزادگان محمد ابراهیم روستای زیارتگاه را نیز از دیگر فعالیت‌های عمرانی صورت گرفته در بقاع متبرکه شهرضا اعلام کرد و ادامه داد: این طرح نیز با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال از درآمد خود امامزاده اجرایی شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا اجرای طرح نازک کاری تربت خانه امامزاده سید حبیب منطقه منظریه شامل کاشی‌کاری و نصب سنگ و اجرای عملیات گازرسانی به خود بقعه را نیز از دیگر پروژه‌های عمرانی سال جاری اعلام کرد و گفت: این طرح نیز با کمک خیرین به ارزش دو میلیارد ریال اجرایی شده است.

وی در ادامه به ثبت دو وقف جدید در شهرستان شهرضا از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت: هر دو وقف ثبت شده زمین با کاربری تجاری در شهر گلشن بوده است؛ نیت این دو وقف جدید ثبت شده فعالیت‌های فرهنگی، علمی و ورزشی با اولویت فعالیت قرآنی بوده است.

عرب با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۴ سند جدید برای رقبات موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی شهرستان شهرضا صادر شده است، ابراز داشت: در بحث تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگی نیز در سال جاری موردی را نداشتیم چرا که همه تبدیل اسناد تا پایان سال گذشته انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا همچنین به اهدای ۴۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی به افراد نیازمند شهرستان شهرضا در قالب طرح‌های «شمیم حسینی» و پیوست‌های اجتماعی دستورالعمل‌های فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد: این بسته‌های با ارزش ریالی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بین اقشار کم درآمد و آسیب پذیر توزیع شده است.

وی در خصوص مهم‌ترین اجرای حکم با دستور قضایی در موقوفات شهرضا نیز گفت: اجرای حکم یک باب باغ به مساحت دو هزار و ۱۳۶ متر به ارزش ۲۵ میلیارد مهم‌ترین حکم اجرایی شده در سال جاری بوده که این باغ با حکم مراجع قضایی از تصرف اشخاص حقیقی خارج شده و به موقوفه کربلایی حسن بازگردانده شده است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس