روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت اصفهان اعلام کرد؛

توزیع ۹۷ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا در بین گروه‌های هدف در استان اصفهان

  • کد خبر 14121
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۹/۲۲

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با اشاره به توزیع ۹۷ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا برای گروه های هدف در استان، گفت: در حال حاضر واکسن آنفلونزا در دو داروخانه آموزشی امام سجاد(ع) و شهید منتظری اصفهان با ارائه نسخه پزشک و فقط برای افراد دارای بیماری زمینه‌ ای توزیع می‌شود.

رضا فدایی اظهار کرد: توصیه می کنم افراد مبتلا به بیماری های مزمن مثل دیابت و فشار خون که سهمیه دولتی واکسن آنفلوآنزا به آنها تعلق نگرفته بود باتوجه به توزیع واکسن در دو داروخانه دولتی امام سجاد(ع) و شهید منتظری اصفهان برای دریافت این واکسن و تزریق آن مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه هنوز برای تزریق واکسن آنفلوآنزا دیر نشده است، افزود: با توجه به هزینه حدود ۱۹۰ هزار تومانی واکسن آنفلوآنزا، اگر برای بیماران زمینه ای مقدور است بهتر است این واکسن را خریداری و تزریق کنند.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر واکسن آنفلونزا در دو داروخانه آموزشی امام سجاد(ع) و شهید منتظری اصفهان با ارائه نسخه پزشک و فقط برای افراد دارای بیماری زمینه‌ ای توزیع می‌شود.

وی به توزیع ۹۷ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا برای گروه های هدف همچون مادران باردار، افراد تحت شیمی درمانی، چند بیماری خاص مثل هموفیلی و ام اس اشاره کرد و گفت: واکسن آنفلوآنزا برای بیماران ام اس همچنان درحال توزیع است.

فدایی به توزیع واکسن آنفلوآنزا در بین کارکنان بهداشت و درمان استان اشاره و تصریح کرد: تقریبا ۱۰ برابر سال گذشته واکسن آنفلوآنزا در بین گروه های هدف در استان توزیع شد.

همچنین امیر جلالیان، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان به ایسنا گفت: واکسن آنفلوآنزا در داروخانه ها و ازجمله داروخانه هلال احمر اصفهان توزیع نشد و تنها در دو داروخانه دولتی اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درحال توزیع است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس