روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

وضعیت آلودگی هوای اصفهان تا پایان هفته ادامه دارد

اجرای یک هفته ای طرح زوج و فرد خودروها از در خانه اصفهانی‌ها

  • کد خبر 14140
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۹/۲۴

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان از اجرای یک هفته ای طرح تردد نوبتی خودروها در این کلان شهر از امروز تا پایان هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ و بعد از ظهر از ساعت ۱۶ تا ۲۱ شب خبر داد.

منصور شیشه فروش اظهار کرد: با توجه به پیش بینی ریزش هوای سرد از سوی هواشناسی و شرایط خاص به دنبال آن از جمله مه، آلودگی، افزایش رطوبت و رخ دادن پدیده اینورژن، از امروز تا آخر هفته طرح زوج و فرد خودروها در اصفهان اجرا می شود.

وی ساعت اجرای طرح زوج و فرد را از ۹ صبح تا ۱۴  و ۱۶ تا ۲۱ اعلام کرد و گفت: همانطور که می دانید آموزش دانش آموزان به شکل مجازی ادامه دارد و در نشست کمیته اضطرار آلودگی هوا بر غیرحضوری بودن همه آموزش ها تاکید شد، کارمندان نیز در ادارات با ۵۰ درصد ظرفیت حضور دارند و همه این ها به معنای کاهش تردد و ترافیک در اصفهان است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان همچنین از توقف فعالیت ۱۶۰ کوره آجر و گچ در اطراف اصفهان خبر داد و افزود: کاهش سفرهای غیرضروری در شهر با ابلاغ دستورالعمل توسعه دولت الکترونیک به همه بخش ها دنبال می شود از سوی دیگر این هفته فعالیت همه کوره های تولید آجر و گچ در اطراف شهر متوقف شده و پلیس نیز موظف به برخورد با خودروهای دودزا فاقد برگ معاینه فنی است که از طریق ۲۰۰ دستگاه دوربین نصب شده در خیابان های شهر این طرح را اجرا می کند.

 وی جلوگیری از مصرف سوخت مازوت در تمام واحدهای تولیدی را از دیگر مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای اصفهان دانست و گفت: فهرستی از صنایع آلاینده که از سوی محیط زیست تهیه شده به سازمان صنعت و معدن ابلاغ شد تا با محدودیت های شدید برای فعالیت آنها، با کمترین ظرفیت به فعالیت خود ادامه دهند، مرکز بهداشت استان نیز موظف به اطلاع رسانی درباره توصیه های بهداشتی به شهروندان است.

شیشه فروش در پاسخ به این پرسش که آیا اجرای محدودیت های رفت و آمد با خودروهای شخصی در شرایط کرونا، تاثیری در افزایش مبتلایان به این ویروس نخواهد داشت نیز یادآور شد: در نشست کمیته اضطرار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز حضور داشتند و اشاره شد که با رعایت فاصله اجتماعی، شهروندان می توانند با ظرفیت های مشخص از مترو و اتوبوس استفاده کنند.

 وی درباره ادامه طرح یک هفته ای زوج و فرد نیز گفت: این طرح یک هفته اجرا خواهد شد سپس با بررسی و برنامه ریزی درباره نتایج و دستاوردهای این طرح برای ادامه یا لغو زوج و فرد تصمیم گیری می شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری با اشاره به بازگشت خودکار طرح زوج و فرد در وضعیت اضطرار آلودگی هوا، افزود: ادامه این طرح بستگی به شرایط آب و هوایی دارد چون پیش بینی هواشناسی، ریزش هوای سرد و پدیده اینورژن در شهرهای بزرگ از امروز تا آخر هفته بوده، تصمیم بر اجرای یک هفته ای این طرح گرفته شد.  

وی از ابلاغ دستور العمل هایی ویژه کمیته اضطرار آلودگی هوا به صنایع اصفهان خبر داد و گفت: اداره کل محیط زیست نیز موظف به پیگیری، نظارت و پایش است و یک تیم ویژه نیز در حال بازرسی از واحدهای تولیدی برای جلوگیری از استفاده مازوت است که تاکنون تخلفی در این زمینه گزارش نشده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری با اشاره به ابلاغ مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا به شهرداری ها، ادامه داد: هرگونه فعالیتی که باعث تشدید آلودگی در این هفته خواهد شد مانند روشن کردن آتش در فضای سبز، سوزاندن خس و خاشاک و برگ ها و حتی عملیات خاک برداری و گودبرداری تعطیل است. 

منبع: ایسنا
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس