روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

برخورد قضایی با عوامل فروش داروهای غیرمجاز درمان کرونا در اردستان

  • کد خبر 14178
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۹/۳۰

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: با افرادی که در اردستان با فروش داروهای غیرمجاز تحت عنوان داروی پیشگیری و درمان کرونا مردم را سرکیسه می‌کنند، برخورد قضایی خواهد شد.

حسن ذبیحی اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده، افرادی سودجو در اردستان با فروش داروهایی تحت عنوان داروهای پیشگیری از ابتلا به کرونا و یا درمان بیماری کووید مردم را سرکیسه می‌کنند. پیگیر این موضوع هستیم تا افراد، مطب‌های زیرزمینی و عطاری‌هایی را که اقدام به این اعمال ناپسند می‌کنند، شناسایی و به مقام قضائی معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه مرکز بهداشت نیز از نظر قانونی اجازه دارد مراکز متخلف را پلمب کند، افزود: تهیه و فروش هرگونه داروی گیاهی به صورت ترکیبی و از قبل ساخته شده به صورت بسته‌بندی، یا محلول در بطری با تبلیغ داروی ضد کرونا در شهرستان اردستان جرم محسوب می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه شهروندانی که نسبت به فروش این‌گونه داروها در شهرستان اعتراضی دارند می‌توانند با طرح شکایت در شبکه بهداشت اعتراض خود را اعلام کنند، گفت: کارشناسان غذا و دارو و بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان به طور منظم بازرسی‌های خود را انجام می‌دهند، ولی این‌گونه افراد به صورت مخفیانه و زیرزمینی اقدام به پخش این‌گونه داروها می‌کنند.

ذبیحی با بیان اینکه تاکنون چند نفر از شهروندان به صورت شفاهی نسبت به عارضه‌های این‌گونه داروها اعتراض کردند، تصریح کرد: هیچ گونه داروی گیاهی در کشور با عنوان داروی مؤثر در درمان و یا پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا معرفی نشده است.

وی سامانه ۱۹۰ را به عنوان راه ارتباطی تلفنی و غیرحضوری مردم اعلام کرد و گفت: تا مردم اعتراض خود را به صورت کتبی و با ارائه مستندات ارائه نکنند شبکه بهداشت نمی‌تواند به صورت قانونی اقدام کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان در خصوص برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه در شهرستان اردستان گفت: با توجه به وضعیت نارنجی که در اردستان وجود دارد هرگونه اجتماعات مذهبی، اجتماعی و ورزشی ممنوع است و هیچ گونه تبصره‌ای برای آن وجود ندارد. حتی برخی از روحانیون درخواست برگزاری نماز جماعت دارند که شبکه بهداشت اجازه آن را نداده است.

ذبیحی خاطرنشان کرد: افرادی که تجربه مبتلا شدن به ویروس کرونا را دارند وضعیت و سختی‌های بیماری خود را به دیگر افراد تذکر دهند. وضعیت نارنجی که در اردستان وجود دارد به راحتی قابل شکستن است. با توجه به شب یلدا و همچنین فصل زمستان و جمع شدن بیشتر افراد در فضاهای سربسته و حضور در دورهمی‌های خانوادگی خطرناک است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس