روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس مرکز تحقیقات سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

۶۶ درصد اصفهانی‌ها ازکمبود ویتامین D رنج می‌برند/ نان گران نشود

  • کد خبر 14293
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

اصفهان- رئیس مرکز تحقیقات سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ۶۶ درصد از مردم اصفهان از کمبود ویتامین D رنج می‌برند و روستاییان این استان نیز دچار کمبود ویتامین A هستند.

رضا امانی صبح شنبه در نشست خبری هفته سلامت تغذیه با بیان اینکه استان اصفهان جزو چهار استان کشور در زمینه امنیت غذایی است، اظهار داشت: این نتایج در سال ۹۱ منتشر شد اما شرایط فعلی فرق کرده و امنیت غذایی مورد تهدید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه وزارت کشور استان اصفهان را برخوردار اعلام کرده و از اینرو این استان با وجود نیاز، از دریافت بخش قابل توجهی از اعتبارات محروم است، اضافه کرد: باید در این زمینه بازنگری جدی صورت گیرد و چنانچه این امر صورت نگیرد، دچار مشکلات جدی خواهیم شد.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه کارشناسان تغذیه بر این باورند که می‌توان در ظاهر شهروندان نبود امنیت غذایی را به خوبی دید، ابراز داشت: بر اساس باور سازمان بهداشت جهانی دسترسی در هر زمان به غذای سالم نشانه امنیت غذایی است که این شرایط را در استان و حتی کشور به خوبی نداریم و صف‌های طولانی برای دریافت مواد غذایی مصداقی بر این مدعا است.

نان نباید گران شود

وی با بیان اینکه نیمی از پروتئین و آهن مورد نیاز مردم ایران با مصرف نان تأمین می‌شود، گفت: چنانچه نان گران شود دچار چالش خواهیم شد و امنیت غذایی تهدید می‌شود.

امانی با بیان اینکه امنیت تغذیه‌ای که همان سیری سلولی است، باید مورد توجه خانواده‌ها باشد، گفت: باید با غذایی که می‌خوریم سلول‌های بدنمان نیز تغذیه شوند.

وی با بیان اینکه ۶۶ درصد از مردم استان اصفهان از کمبود ویتامین D رنج می‌برند، گفت: در روستاها نیز کمبود ویتامین A داریم ضمن اینکه سال‌هاست مردم استان اصفهان از کمبود روی رنج می‌برند.

کرونا امنیت غذایی مردم اصفهان را مخدوش کرد

مسئول گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه در بحران کرونا با افزایش قیمت‌ها و تورم، سبد غذایی خانوار تغییر جدی داشته است، اظهار داشت: این امر امنیت غذایی را تحت تأثیر قرار داده و سیستم ایمنی بدن افراد را مختل کرده است.

مرجان منوچهری با بیان اینکه در برخی از گروه‌های اجتماعی در بحران کرونا دچار سو تغذیه و گروهی دیگر دچار چاقی شده‌اند، اضافه کرد: در این زمینه هر دو گروه در معرض خطر جدی کرونا هستند و باید با این کمبودها مبارزه کرد.

مسئول گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، چاقی را متهم اصلی در ابتلا به کرونا دانست و ابراز داشت: سازمان بهداشت جهانی نیز بارها در این زمینه تذکر داده است.

۶۴ درصد از فوتی‌های کرونا در اصفهان بیماری زمینه‌ای داشتند

وی با بیان اینکه در استان اصفهان ۶۴ درصد از فوتی‌های کرونا دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند، اضافه کرد: باید آگاهی، نگرش و عملکرد جامعه در نقش تغذیه در عملکرد سیستم ایمنی بدن را افزایش دهیم.

منوچهری با تاکید بر لزوم توجه همگانی به تأمین امنیت غذایی در جامعه اضافه کرد: برای این منظور تاکنون جلساتی را با مسئولان بخش‌های مختلف برگزار کرده ایم.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس