روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

طی ۲۴ ساعت اخیر؛

۱۹۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۱۱ نفر

  • کد خبر 14341
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۰/۱۷

اصفهان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ۱۹۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه شناسایی شده است.

آرش نجیمی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر تعداد تا بستری‌های روزانه بیماران مبتلا به این بیماری در اصفهان به عدد ثابتی رسیده و بین ۷۰ تا ۸۰ نفر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیمارستان عیسی ابن مریم تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، ۱۰۰ تخت از بیمارستان‌های تحت پوشش تأمین اجتماعی و ۶۵ تخت از بیمارستان آیت الله صدوقی برای بیماران مبتلا به کرونا در اصفهان در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: تعداد تست‌های مثبت کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کاهش خوبی را داشته است.

کاهش بیماران مبتلا به کرونا نتیجه اعلام محدودیت‌ها است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه کاهش بیماران مبتلا به کرونا نتیجه اعلام محدودیت‌ها است، ابراز داشت: امیدواریم تا روز صفر ابتلاء به این بیماری مردم همچنان همکاری لازم را داشته باشند.

وی در ادامه به آمار ۲۴ ساعت اخیر شیوع کرونا در استان اصفهان به جز دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل ابراز داشت: در این بازه زمانی یک هزار و ۴۹۱ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کرده‌اند.

بستری ۸۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان

نجیمی ادامه داد: از این تعداد مراجعه کننده ۱۹۷ بیمار قطعی مبتلا به کرونا شناسایی شده است که ۸۴ نفر از آنها در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده‌اند.

وی تعداد بیماران بهبود یافته و ترخیص شده از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر را ۷۷ نفر اعلام کرد و گفت: همچنان ۴۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در این مراکز بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه ۹۶ بیمار بستری در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند، اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت اخیر نیز ۱۱ بیمار مشکوک به کرونا در این مراکز جان باخته‌اند که تست ۶ نفر از آنها مثبت بوده است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس