روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 06 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

کرونا در اصفهان عادی سازی شده است/ انجام بازگشایی‌های بدون برنامه

  • کد خبر 14418
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۱/۰۱

اصفهان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کرونا در اصفهان عادی سازی شده و شهروندان کمتر نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه دارند.

آرش نجیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمارستان عیسی ابن مریم تنها بیمارستان مرجع بیماری کرونا در اصفهان است، اظهار داشت: خوشبختانه ۵۰ درصد از ظرفیت این بیمارستان خالی است.

وی با بیان اینکه در بیمارستان الزهرا (س) پذیرش بیماران مبتلا به کرونا را نداریم، تصریح کرد: البته باید توجه داشت که تعداد اندکی از بیماران که از قبل در این بیمارستان بستری بوده‌اند، همچنان در این بیمارستان هستند.

روند ابتلاء به کرونا ثابت شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه هفته گذشته روند ابتلاء به کرونا کاهشی بوده است، ابراز داشت: این در حالی است که اکنون این روند ثابت شده است و هر گاه که روند بیماری ثابت می‌شود نگران کننده است.

وی با بیان اینکه تا حدودی در جامعه شاهد عالی انگاری بیماری هستیم، افزود: همه شهروندان باید توجه داشته باشند که میزان شیوع بیماری کرونا تابع رفتارهای اجتماعی است و ضروری است که در این زمینه توجه لازم صورت گیرد.

نجیمی با تاکید بر اینکه برخی از بازگشایی‌ها در استان اصفهان بدون برنامه ریزی انجام شده است، ادامه داد: انتظار داریم شهروندان همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: چنانچه بی توجهی و عادی سازی بحران کرونا در جامعه ادامه داشته باشد شاهد پیک این بیماری در بهمن و اسفند خواهیم بود.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس