روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد؛

فوت فرد مشکوک به کرونای انگلیسی در کاشان

  • کد خبر 14589
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۱/۲۶

کاشان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از شناسایی یک فرد مشکوک به کرونای انگلیسی در کاشان خبر داد و گفت: این فرد که دارای بیماری زمینه ای بود فوت شده است.

سیدعلیرضا مروجی با اشاره به احتمال موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و در منطقه کاشان اظهار داشت: با افزایش موارد ابتلاء به کرونای انگلیسی در سطح کشور و سخنان وزیر بهداشت در مورد احتمال پخش این ویروس در سطح کشور حدس میزنیم که این ویروس در منطقه کاشان هم وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه یک فرد مشکوک به ابتلای ویروس کرونای انگلیسی در کاشان شناسایی شده است، ابراز داشت: با توجه به علائم موجود در این فرد و احتمال ابتلاء به کرونای انگلیسی نمونه‌ای از این فرد برای تشخیص قطعی به آزمایشگاه پاستور تهران ارسال شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه این فرد دارای بیماری زمینه‌ای بود و متأسفانه فوت شده است، تصریح کرد: برای اطمینان خاطر بیشتر نمونه برای بررسی‌های بیشتر به تهران ارسال شده است.

وی با بیان اینکه کادر بهداشتی و درمانی منطقه کاشان برای مقابله با شیوع موج بعدی کرونا به حالت آماده باش درآمده‌اند، خاطرنشان کرد: تشدید طرح غربالگری و شناسایی بیماران مبتلا به کرونا از منازل در قالب طرح شهید سردار قاسم سلیمانی از جمله این فعالیت هاست.

مروجی با اشاره به اینکه مردم باید نسبت به این موضوع رفتاری جدی داشته باشند، تاکید کرد: هرگونه بی تفاوتی و عدم رعایت مسائل بهداشتی ممکن است منطقه کاشان را با یک بحران جدی روبرو کند.

وی با بیان اینکه رعایت فاصله اجتماعی و استفاده دائمی از ماسک یکی از مهمترین و اصلی‌ترین دلایل برای عدم ابتلاء به کروناست، افزود: توصیه اکید می‌کنیم شهروندان کاشانی به خصوص افراد آسیب پذیر، سالمند و افراد دارای بیماری زمینه‌ای به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان یکی از مهمترین کانون‌های شیوع ویروس کرونا طی روزها و ماه‌های اخیر را تجمعات دانست و گفت: عدم حضور در تجمعات اعم از تجمعات اجتماعی، مهمانی‌ها و مراسم‌های خانوادگی، جشن‌های شادی و مراسم‌های آئینی یک اصل مهم و کلیدی برای قطع زنجیره شیوع ویروس کروناست.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس