روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد:

افزایش ۶۵ درصدی بستری‌های ناشی از ویروس کرونا در کاشان

  • کد خبر 14614
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: بستری‌های ناشی از ویروس کرونا در دهه دوم بهمن امسال به نسبت دهه اول این ماه، ۶۵ درصد افزایش داشته و این شرایط بسیار خطرناک است.

سیدعلیرضا مروجی اظهار کرد: در منطقه کاشان شمار مراجعه کنندگان سرپایی به مراکز درمانی در ۱۰ روز دوم بهمن ماه نسبت به دهه نخست این ماه ۳۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: بستری‌های ناشی از ویروس کرونا نیز همزمان با دهه دوم بهمن به نسبت دهه اول این ماه، ۶۵ درصد افزایش داشته و این شرایط بسیار خطرناک است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان خاطرنشان کرد: این افزایش‌ها نشان‌دهنده شروع خیز جدید بیماری کووید ۱۹ در منطقه کاشان است و اگر اقدام جدی انجام نشود، اسفند سخت‌تری از اسفند سال ۹۸ پیش روی خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون کرونا مجوزی برای ترک ماسک و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیست، تصریح کرد: واکسیناسیون کرونا نباید دلیلی بر ترک ماسک و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی باشد و حداقل تا یک سال آینده تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید رعایت شود؛ چرا که عادی‌انگاری و ساده‌انگاری این بیماری مهلک، بسیار خطرناک است و انجام این واکسیناسیون ممکن است رعایت نکات بهداشتی را در بین مردم کم‌رنگ کند.

مروجی افزود: به هیچ وجه نباید این گونه تلقی کنیم که با ورود واکسیناسیون همه چیز تمام شده است و می‌توانیم ماسک را کنار گذاشته و رعایت شیوه‌نامه‌ها را فراموش کنیم و یا کمتر به نکات بهداشتی توجه کنیم، زیرا این باورهای غلط ما را در بحرانی سنگین گرفتار خواهد کرد.

وی در خصوص عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا، گفت: عادی‌انگاری و ساده‌انگاری کرونا در منطقه کاشان اسفندی سخت‌تر از اسفند سال ۹۸ را رقم خواهد زد و در شرایط بحرانی قرار خواهیم گرفت.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس