روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان در وضعیت سالم قرار دارد

  • کد خبر 14812
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۱/۱۶

کارشناس امور آزمایشگاه هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در شانزدهمین روز بهار بر مدار زرد (سالم) قرار گرفت.

محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه هوای اداره کل حفاظت محیط‌ زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز با میانگین ۶۹ در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت شد.

او ادامه داد: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در نخستین ساعات امروز نیز با میانگین ساعتی ۷۱ همچنان وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه هوای اداره کل حفاظت محیط‌ زیست استان اصفهان به تشریح وضعیت کیفی هوا در ایستگاه‌های سنجش دائم آلودگی این کلانشهر پرداخت و گفت: میانگین کیفی هوا در میدان احمدآباد و خیابان رهنان با شاخص ۶۷، خیابان استانداری با شاخص ۹۱، خیابان پروین با شاخص ۶۹، خیابان باهنر با شاخص ۸۰، خیابان رودکی با شاخص ۷۸، میدان فیض با شاخص ۷۳ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۹۳ در وضعیت سالم گزارش می‌شود.

مزارع با بیان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با میانگین ۱۰۲ و کردآباد با میانگین ۱۴۸ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد، ادامه داد: امروز هوای شهر مبارکه نیز با میانگین ۵۸ در وضعیت قابل قبول (سالم) است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس