روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ August 06 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی اصفهان:

شرق و مرکز اصفهان این هفته با گردوخاک درگیر است

  • کد خبر 15055
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۳/۲۹

اصفهان- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: با توجه به رطوبت بسیار کم اراضی شرق استان، وزش باد به نسبت شدید ریزگردها را تا مناطق مرکزی به ویژه کلانشهر اصفهان پراکنده می‌کند.

ابراهیم هنرمند با اشاره به استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان، اظهار داشت: آسمان بسیاری از مناطق در سه روز آینده صاف پیش‌بینی می‌شود و وزش باد به نسبت شدید به ویژه در مناطق شمالی شرقی و تا حدی مرکزی همراه با گردوخاک محلی است.

او افزود: استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی در روزهای پیش رو با گرد و خاک درگیر خواهند بود که مناطق شرقی اصفهان نیز از این معضل مستثنی نیست و با توجه به رطوبت بسیار کم اراضی، وزش باد ریزگردها را در هوا پراکنده می‌کند.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: وزش بادهای شرقی به سمت مناطق مرکزی استان سبب کاهش کیفیت هوا به ویژه کلانشهر اصفهان می‌شود و کیفیت هوا در روزهای پیش رو برای گروه‌های حساس ناسالم پیش‌بینی می‌شود.

هنرمند با اشاره به کاهش تا ۲ درجه‌ای دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده، گفت: دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و در خنک‌ترین ساعات بامداد فردا به ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

او اضافه کرد: کاشان با دمای ۴۲ درجه سانتیگراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس