روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ December 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیر سد زاینده رود خبر داد؛

بازدید ۱۷ هزار گردشگر نوروزی از سد زاینده‌رود اصفهان

  • کد خبر 16649
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۱/۱۵

اصفهان- مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد و نیروگاه‌های زاینده‌رود و کوهرنگ گفت: آمار بازدیدهای مردمی در ایام نوروز سال ۱۴۰۱ از سد و تأسیسات سد زاینده رود اصفهان، به مرز ۱۷ هزار نفر رسید.

مجتبی موسوی نایینی اظهار داشت: ایام نوروز امسال ۱۶ هزار و ۷۲۶ نفر از مهمانان نوروزی از سد و سازه سد زاینده رود اصفهان بازدید کردند.

وی افزود: با بستر سازی مناسب امسال بیش از ۱۷ هزار نفر با چهار هزار و ۲۰۰ خودرو در بیشه اطراف سد زاینده رود اسکان داشتند.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد و نیروگاه‌های زاینده‌رود و کوهرنگ اضافه کرد: بازدید از سدهای اصفهان از جمله برنامه‌هایی است که در سال‌های اخیر زمینه حضور گردشگران استانی و خارج استانی را در این استان فراهم کرده است.

موسوی نایینی با بیان اینکه هیچگونه آتش سوزی و مشکلی از این دست در سد زاینده‌رود در این ایام گزارش نشد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه حراست و مراقبت‌های لازم به صورت شبانه روزی در این بازه زمانی برای حفاظت از تأسیسات، محیط زیست و امنیت مردم به خوبی صورت پذیرفت.

دریچه‌های سد زاینده‌رود بامداد پنجم فروردین ماه به منظور توزیع آب برای نوبت دوم آبیاری کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان باز شد و تا اتمام این نوبت جریان رودخانه زاینده‌رود در بازه‌ی شهر اصفهان ادامه دارد.
سد زاینده رود در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع شده است.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس