روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ December 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری مشخص شد/مجاز شدن بیش از ۱۳۷ هزار داوطلب

  • کد خبر 16738
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۱/۲۴

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از مجاز شدن بیش از ۱۳۷ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خبر داد و گفت: در نهایت حدود ۲۴ هزار نفر در این آزمون پذیرفته خواهد شد.

دکتر عبدالرسول پورعباس با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۱ زودتر از موعد مقرر در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد، گفت: از بین ۱۸۶ هزار و ۵۵۶ نفر داوطلب آزمون دکتری نیمه متمرکز سال‌جاری  ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

معاون وزیر علوم با اعلام آمار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند در ۲۴۷ کد رشته محل اعلام شده در دفترچه راهنما،  اقدام به انتخاب رشته کنند.

پورعباس با اشاره به اینکه مجموعا ۲۴ هزار و ۲۵۴ نفر در آزمون دکتری نیمه متمرکز امسال پذیرفته می‌شوند، گفت : ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۲ هزار و ۷۱۶ نفر و ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر است.

وی در خاتمه افزود: در صورت اعلام ظرفیت پذیرش جدید از سوی دانشگاه‌ها، موارد از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.orgاطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: ایسنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس