روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ December 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امور سرمایه گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری

  • کد خبر 16880
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۲/۰۷

جلسه کارگروه بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امور سرمایه گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان با حضور فرماندار اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در جلسه کارگروه بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امور سرمایه گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان که با حضور دکتر طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تأکید بر اینکه باید برای هر یک از آثار فرهنگی برنامه مشخصی داشته باشیم، عنوان کرد: ما بایستی آثار تاریخی را اولویت بندی کنیم و بر این اساس برای آنها برنامه مشخصی را تدوین نماییم.
فرماندار اصفهان افزود: نقش سازمان ها در ارتباط با هر اثر تاریخی بایستی تعریف شود و از آنها بخواهیم که در خصوص حفظ و احیای اثر مربوطه اقدام نمایند.
احمدی با اشاره به نقش مؤثر شهرداری و سازمان های مرتبط با شهرداری در حفظ و احیای آثار فرهنگی و تاریخی، اظهار داشت: مجموعه شهرداری و سازمان های وابسته به آن بایستی نگاه مشترک و واحدی نسبت به هر اثر تاریخی داشته باشند.
وی با اشاره به اهمیت نقش مردم در حفظ و احیای آثار تاریخی، افزود: اقدامات مقتضی در راستای تغییر نگاه مردم نسبت به آثار فرهنگی و تاریخی انجام دهیم و نقش آنان را در این خصوص تعریف کنیم.
فرماندار اصفهان به اهمیت نقش مردم در سرمایه گذاری برای حفظ و احیای آثار فرهنگی و تاریخی اشاره کرد و گفت: متأسفانه در حال حاضر با موانعی در سرمایه گذاری در زمینه آثار فرهنگی و تاریخی مواجه هستیم که باید با جدیت در راستای رفع این موانع بکوشیم و در این خصوص حتی به طور مصداقی از وزیر مربوطه نیز کمک بگیریم.
احمدی تأکید کرد: ما باید تعریف مشخص و درستی از کاربرد ابنیه فرهنگی و تاریخی داشته باشیم و در این راستا اقدام نماییم.
وی افزود: ما نیازمند تعیین متولی برای بناهای فرهنگی و تاریخی هستیم و در این راستا بایستی برنامه ریزی دقیق و درستی داشته باشیم.
فرماندار اصفهان با اشاره به اهمیت هدفگذاری برای جذب گردشگر، تصریح کرد: ضروریست که هدفگذاری و برنامه ریزی دقیق برای جذب گردشگر را در جلسات این کارگروه مورد توجه ویژه قرار دهیم و در این راستا اقدام نماییم.

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس