روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ July 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

روحانی:

عمر اتوبوس‌های اصفهان بیشتر از ۱۰ سال است

  • کد خبر 17008
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ناوگان خطی این شرکت ۶۹۰ دستگاه اتوبوس دارد، گفت: میانگین عمر ناوگان اتوبوسرانی ۱۰.۱ سال است.

سیدعباس روحانی در خصوص پروژه‌های انجام شده مربوط به شرکت اتوبوسرانی در سال گذشته، اظهار کرد: سال گذشته اقداماتی همچون اصلاح و باز مهندسی شبکه خطوط، معرفی وب‌سایت و نظرسنجی الکترونیکی از مسافران، راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ و به‌روزرسانی نقشه خطوط اتوبوسرانی انجام شده است.

وی با اشاره به زمان‌بندی خطوط و نظارت آنلاین بر اجرای آن در گذشته، گفت: تجهیز ایستگاه‌ها به سرپناه جدید، مطالعات و راه‌اندازی خطوط گردشگری در ایام نوروز، خرید ۴۵ دستگاه اتوبوس جدید و بازسازی ۵۶ دستگاه اتوبوس نیز در سال گذشته انجام شد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ از ایستگاه‌های خط سه تندرو بهره‌برداری شد، خاطرنشان کرد: این ایستگاه‌ها از خیابان صمدیه تا میدان امام علی (ع) قرار دارند.

وی با بیان اینکه شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان ۶۹۰ دستگاه ناوگان خطی با میانگین عمر ۱۰.۱ سال دارد که برای بهبود این شاخص، ۵۳ اتوبوس بازسازی شد، افزود: در مجموع، اصفهان ۱۰۰ خط اتوبوس دارد که از این میزان سه خط تندرو است.

روحانی تصریح کرد: متوسط نرخ کرایه خطوط صدگانه اتوبوسرانی اصفهان ۱۱ هزار و ۲۵۰ ریال است، در صورتی که هزینه واقعی سفر با ناوگان اتوبوسرانی، ۵۷ هزار ریال است.

وی با اشاره طول عمر ناوگان اتوبوسرانی خاطرنشان کرد: ۶۷۶ دستگاه طول عمری بیشتر از ۱۰ سال، ۲۳۸ دستگاه هشت تا ۱۰ سال، ۳۱۳ دستگاه دو تا هفت سال و ۶۵ دستگاه از ناوگان اتوبوسرانی کمتر از دو سال عمر دارد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با بیان اینکه پنج شرکت از بخش خصوصی، ۱۲ پایانه شهری، سه باب توقفگاه (دپو)، ۱۴۰ باجه فروش و شارژ اصفهان‌کارت از دیگر خصوصیات ناوگان اتوبوسرانی اصفهان است، تاکید کرد: هر اتوبوس به‌صورت روزانه ۱۹۰ کیلومتر را طی می‌کند که مصرف هر یک از آنها ۸۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و می‌توان گفت هر اتوبوس روزانه ۱۵۰ لیتر گازوئیل مصرف می‌کند.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس