روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ December 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بنشین در کریاس؛ رویداد اول نیم‌رخ

تماشای جریان زاینده‌رود از بیگلربیگی پل خواجو

  • کد خبر 17123
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۰۷

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: در ادامه بازگشایی آثار تاریخی کمتر دیده شده شهر اصفهان، درهای بیگلربیگی پل خواجو به روی شهروندان باز می‌شود.

علی‌رضا مساح در تشریح رویداد "نیم‌رخ" با محوریت بازدید از گنجینه‌های کمتر دیده شده اصفهان، اظهار کرد: هدف از این رویداد، باز کردن درب بناهایی است که تاکنون بسته بوده و مردم امکان بازدید از آن را نداشته‌اند.

وی افزود: عید نوروز ۱۴۰۱، درب‌های سه بنای زیبا شامل مقبره باباقاسم، مقبره خواجه نظام‌الملک و حمام شاهزاده‌ها برای نخستین بار به روی گردشگران و شهروندان اصفهانی باز شد و استقبال خوبی نیز از این رویداد به‌عمل آمد.

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، ادامه داد: بازخوردهای مثبت این رویداد سبب شد که برای ادامه اجرای آن در اماکن و بناهای تاریخی دیگر برنامه ریزی و اقدام کنیم.

مساح گفت: معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان در همین رابطه با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، درب بنای "کریاس، بیگلربیگی یا شاه‌نشین پل خواجو" به روی مردم و گردشگران باز می‌شود تا برای نخستین بار از زاویه‌ای متفاوت، زیبایی‌های زاینده‌رود و پل خواجو را تماشا کنند.

وی با اشاره به هدف این طرح مبنی بر آشنا کردن مردم با آثار تاریخی و ارزشمند اصفهان گفت: دو اتاق بیگلربیگی پل خواجو برای بازدید در نظر گرفته شده است که بازدیدکنندگان از سمت شرق، رودخانه خروشان و از سمت غرب، رودخانه آرام را تماشا می‌کنند که این موضوع از شاهکارهای ساخت پل خواجو به شمار می‌رود.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود از حضور راهنمایان گردشگری خبر داد و افزود: با توجه به محدودیت مکان و زمان تلاش ما این است که برنامه‌های جنبی را مدنظر قرار دهیم. یکی از این برنامه‌ها، طراحی و تولید محتوایی است که مردم می‌توانند بدون اینترنت آن را در قالب عکس، کلیپ، پادکست و بروشور در تلفن همراه خود دریافت کرده و اطلاعات جامع و کاملی را درباره این بنای تاریخی به دست آورند.

وی با بیان اینکه درب های بیگلربیگی پل خواجو از ساعت شش صبح شنبه هفتم خرداد باز شده است، اظهار کرد: شهروندان اصفهانی و گردشگران می‌توانند با تهیه الکترونیکی بلیت از این بنا بازدید کنند. درب‌های این بنا تا ۱۳ خرداد از ساعت شش صبح تا ۲۴ به روی بازدیدکنندگان باز است.

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محدوده بیگلربیگی پل خواجو کوچک است امکان ورود به تعداد نفرات زیاد نیست، بنابراین سایتی طراحی شده که امکان حضور گروه‌های حداکثر ۱۰ نفره را فراهم می‌کند که بازدیدکنندگان بایستی پیش از مراجعه به پل خواجو از سایت اینترنتی www.shahrvandticket.ir بلیت تهیه کنند و به هیچ‌وجه بدون بلیت به محل بازدید مراجعه نکنند، زیرا امکان بازدید از این بنا بدون بلیت وجود ندارد.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس