روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ December 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بازدید از آثار تاریخی اصفهان در تعطیلات نیمه خرداد ثبت شد

  • کد خبر 17210
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۱۷

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان از ثبت بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بازدید از آثار تاریخی استان در تعطیلات نیمه خرداد امسال خبر داد.

روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان روز سه شنبه به نقل از حیدر صادقی اعلام کرد: این تعداد بازدید از ۱۱ تا ۱۵ خرداد امسال انجام شد.

صادقی اظهار داشت: در این مدت ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بازدید از آثار تاریخی استان به ثبت رسید که به ترتیب مجموعه جهانی میدان امام(ره) (نقش‌جهان)، باغ فین کاشان و کاخ چهلستون رتبه اول تا سوم بازدید را به خود اختصاص دادند.

وی اضافه کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده در دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان اصفهان از ۱۱ تا ۱۵ خرداد جاری ۳۲۰ هزار نفر اقامت گردشگران در واحدهای اقامت رسمی و کمپ‌های موقت گردشگری استان به ثبت رسید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی اصفهان خاطرنشان کرد: شهرستان‌های اصفهان و کاشان رتبه‌های اول و دوم اقامت گردشگران را در تعطیلات نیمه خرداد امسال به خود اختصاص دادند.

صادقی افزود: در این مدت، کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان در ۲۸ شهرستان به‌صورت شبانه‌روزی برای ارائه خدمات به گردشگران فعال بود.

استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن به نام‌های میدان امام(نقش جهان)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام های "وزوان" ،"مزدآباد" و "مون" به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

در تعطیلات عید نوروز و عید فطر امسال نیز این استان با استقبال بسیار خوب گردشگران مواجه شد بطوریکه در تعطیلات عید فطر در اردیبهشت ظرفیت اماکن اقامتی برخی از شهرها مانند اصفهان و کاشان تکمیل شد.

منبع:ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس