روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ August 20 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کوه صُفه اصفهان محل مناسبی برای توسعه نیروگاه‌های بادی است

  • کد خبر 17365
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

مدیر بهینه سازی، نگهداری و تعمیرات معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: کوه صُفه این کلانشهر محل مناسبی برای توسعه نیروگاه‌های بادی و استفاده از برق تولیدی آن در زیرساخت های شهری است.

سید مهدی حسینی روز شنبه افزود: اکنون یک  دستگاه توربین بادی در محل کوه اصفهان با توان تولید ۶۰۰ کیلو وات قرار و قابلیت نصب دستکم یک توربین دیگر در این مکان وجود دارد.

وی اضافه کرد: از لحاظ موقعیت و به ویژه وزش باد، کوه صفه مکان مناسبی برای تولید برق از انرژی بادی است و می‌توان انرژی تولیدی را برای مصارف مختلف از جمله شهری اختصاص داد.

مدیر بهینه سازی، نگهداری و تعمیرات خدمات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: این نهاد برای توسعه تولید برق از انرژی‌های تجدید پذیر بویژه خورشید و باد برنامه ریزی کرده است تا هرچه بیشتر به مباحث محیط زیستی اهمیت داده شود.

حسینی، مصرف برق سالانه شهرداری و سازمان‌های زیرمجموعه آن را ۹۳ هزار مگاوات ساعت اعلام و خاطرنشان کرد: بالغ بر ۲ درصد از این رقم از انرژی‌های تجدید پذیر تامین می‌شود و بر طبق برنامه ریزی‌ها در یک افق پنج ساله ۲۵ درصد از برق مصرفی در امور شهری را از انرژی های پاک استحصال خواهیم کرد.

وی اظهارداشت: مدیریت شهری اصفهان اکنون از توان ۳۰ نیروگاه خورشیدی در مقیاس متوسط و کوچک بهره می‌برد و توسعه آن از جمله مباحث جدی و ضروری است.

کوه صُفه با ارتفاع ۲ هزار و ۲۵۷ متر در جنوب این کلانشهر یکی از تفرُجگاه‌های اصلی مردم اصفهان است.

کلانشهر اصفهان افزون بر ۲ میلیون نفر جمعیت و ۱۵ منطقه شهرداری دارد.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس