روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ August 20 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی اصفهان:

حدود ۸۰ درصد بودجه شهرک های صنعتی اصفهان برای احداث تصفیه خانه هزینه می شود

  • کد خبر 17383
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۴/۰۶

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد بودجه شهرک‌های صنعتی استان برای احداث و نگهداری تصفیه خانه های فاضلاب و شبکه‌ها هزینه می شود.

 رسول سواری روز دوشنبه اظهار داشت: این استان رتبه اول کشور را درزمینهٔ احداث تصفیه‌خانه‌ها در بین شهرک‌های صنعتی کشور دارد و استان‌های دیگر با اختلاف در رده‌های بعدی قرار دارند .
وی خاطرنشان کرد:  احداث تصفیه‌خانه‌های شهری و صنعتی در کشور ما تجربه جدیدی است که نیازمند توسعه است.
سواری با اشاره به اینکه فعالیت‌های عملیاتی و تئوریک شهرک‌های صنعتی در  اصفهان در این زمینه بیشتر از استان‌های دیگر است بیان کرد: خروجی این حجم از فعالیت و تجربه می‌تواند یک فعالیت دانش‌بنیان تبدیل شود.
وی  اضافه کرد: ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری در شهرک‌های صنعتی ازجمله ایجاد زیرساخت‌های آب، برق و گاز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بدین سبب  ۶۶ شاخص ازنظر زیرساخت‌های نرم‌افزاری در حوزه صنایع کوچک وجود دارد که حمایت‌های نرم‌افزاری از واحدهای صنعتی انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: هزینه چندانی درزمینهٔ نرم‌افزاری در شهرک‌های صنعتی انجام نمی‌شود و حدود چهارتا پنج درصد بودجه این شرکت  را دربرمی گیرد.
سواری گفت: ۹۵ درصد هزینه‌ها در شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان سخت‌افزاری است  و با توجه به پیچیدگی موضوعات و تخصصی بودن این حوزه برای ما دارای اهمیت است.
وی تصفیه‌خانه‌ها را به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در ایجاد شهرک‌های صنعتی دانست و گفت :  امروز با توجه به بحران آب در کشور و به‌ویژه در این استان، ایجاد تصفیه‌خانه‌ها و استحصال آب جذابیت جدید و بیشتری پیداکرده و در صورت راه‌اندازی تصفیه‌خانه‌های تکمیلی، توجه شرکت‌های خدماتی به آن‌ها معطوف می‌شود.
وی بابیان اینکه تصفیه‌خانه‌ها در اولویت اول ما قرار دارد اضافه کرد: تصفیه‌خانه‌های تکمیلی برای شرکت شهرک‌های صنعتی ازنظر فنی و اقتصادی توجیه دارد و به‌طورقطع شرکت‌های خدماتی هم در این حوزه ورود پیدا خواهند کرد.
  ۸۰ شهرک صنعتی مُصوب در استان اصفهان وجود دارد که از این تعداد ۷۵ شهرک صنعتی عملیاتی شده و در حال واگذاری است، همچنین ۵۰ درصد از شهرک‌های استان به ظرفیت نهایی خود رسیده‌اند.
بیش از ۱۴۰ هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مُصوب و فعال این استان مشغول کار هستند.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس