روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ August 20 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

افزایش آمار زندانیان تحت پوشش پابند‌های الکترونیک در اصفهان

  • کد خبر 17388
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۴/۰۶

مدیر کل زندان‌های استان اصفهان گفت: طی سه ماه اخیر آمار زندانیان تحت پوشش پابند‌های الکترونیک نزدیک ۷۵ درصد رشد داشته است.

علیرضابابائی درباره اجرای طرح پابند الکترونیکی گفت:اجرای این طرح یکی از دستاورد‌های مهم سند تحول قضایی کشور بوده که در همین راستا در سال ۱۴۰۰ با اجرای این طرح تعداد ۵۰۹ نفر و در سه ماهه گذشته نیز ۱۱۵ نفر را شامل شده است.

به گفته او اجرای دادرسی الکترونیک در زندان‌های استان از جمله اقدامات موثر وخوبی است که با هدف پیشگیری از آسیب‌های احتمالی اجرایی گردیده و در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۳۲۵۵ نفر و در سال جاری نیز ۶۹۹۳ نفر را شامل که درسال ۱۴۰۰ حدود ۷۱ درصد رشد و در طی مدت سه ماهه گذشته امسال نیز حدود ۷۵ درصد از اعزام‌ها بصورت الکترونیکی برگزارشده است.

علیرضا بابایی از برنامه‌های اجرا شده در ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱می گوید:اشتغال و حرفه آموزی به عنوان یکی از اولویت‌های مهم سازمانی در امر اصلاح و تربیت است که در استان اصفهان توسط بنیاد تعاون در بخش کارگاهی و قرار دادبا بخش خصوصی زمینه اشتغال را برای مددجویان مهیا کرده تا جایی که در سال گذشته ۲۴۱۹ نفر توسط بنیاد تعاون بکارگیری شده و در مجموع مبلغ ۱۴۱ میلیارد و ۱۶ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۹۸۵ ریال حقوق و دستمزد پرداخت شده و در سال جاری نیز تعداد ۲۷۱۴ نفر مشغول و مبلغ ۵۳ میلیارد و ۶۱۷ میلیون و ۷۰۶ هزار و۱۵۵ ریال حقوق دریافت نموده اند.

به گفته او انجمن‌های حمایت نیز در سال گذشته تعداد ۲۱۳۲ نفر از زندانیان را در استان به اشتغال مشغول که ما حصل آن پرداخت ۴۳۷ میلیارد و‌۸۰۶ میلیون و ۲۵۹ هزار و‌۵۰ ریال حقوق و دستمزد بوده و در سال جاری نیز ۲۲۷۳ نفر با ۱۲۱ میلیارد و ۲۴۶ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۶۹ ریال پرداخت شده که میزان رشد پرداخت حقوق و دستمزد زندانیان استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۶ درصد بوده است.

او در زمینه فعالیت‌های فرهنگی هنری در سطح زندان‌های استان می‌گوید:فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی از جمله فرایند‌ها واقدامات موثری است که به طور روزانه در تمامی زندان هااجرا وماحصل آن وجود ۳۲۹ نفر زندانی حافظ قرآن کریم از یک جز تا سی جز بوده است.

او با اشاره به بخش آموزش کلاسیک و نهضت سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۴۰۱ که تعداد ۴۹۸ نفر زندانی مشغول بوده اند گفت:اجرای طرح حفظ موضوعی قرآن کریم در زندان‌های استان تعداد ۱۲۹۶ نفر را شامل شده که در همین راستا در مسابقات قرآنی که بصورت منطقه‌ای برگزار شد و اصفهان حائز رتبه اول گردید.

به گفته بابایی در سال ۱۴۰۰ با همت و تلاش و تعامل و مشارکت اعضا کمیسیون عفو استان تعداد ۱۲۳۸ نفر مشمول عفو شده اندو در سه ماهه اول سال جاری نیز ۹۶ نفر از تسهیلات عفو موردی بهره‌مند شده اند.

او گفت: در سال گذشته ۴۹۱ نفرو در سال جاری ۹۰نفر از زندانیان غیر بومی به استان‌های خود منتقل شده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس