روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ December 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

۴ اثر تاریخی خوانسار در انتظار ثبت در فهرست آثار ملی

  • کد خبر 17486
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۴/۲۰

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار گفت: ثبت ملی و احیای ۴ اثر تاریخی آرامستان شرقی، حمام و آب انبار هرستانه و دستکندهای روستای ارجنک در دستور کار میراث فرهنگی شهرستان خوانسار قرار گرفت.

مصطفی قانونی  اظهار کرد: بقعه امامزادگان ۱۷ تن با مشارکت اداره اوقاف و نظارت میراث فرهنگی شهرستان گلپایگان در حال مرمت است. به دلیل افزایش رطوبت و استفاده از مصالح نامتجانس با اثر پوسته‌های بیرونی تزئینات این بنای تاریخی دچار سستی و آسیب شده است که پس از تراشیدن اندودهای موجود و رفع نواقص، با مشورت کارشناسان استان و شهرستان این بنای تاریخی با ارزش و معنوی مرمت می‌شود.

وی گفت: آثار تاریخی شهرستان خوانسار زیاد است و ثبت و احیای این آثار در اولویت قرار دارد. به همین منظور از ابتدای سال جاری ثبت ملی و احیای ۴ اثر تاریخی آرامستان شرقی، حمام و آب انبار هرستانه و دستکندهای روستای ارجنک در دستور کار میراث فرهنگی شهرستان خوانسار قرار گرفت.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار، ادامه داد: فرآیند تهیه پرونده ثبت ۴ اثر مذکور به پایان رسید و برای طرح در شورای ثبت به اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان ارسال شد. تلاش‌ها برای ثبت ملی این ۴ اثر با هدف جلوگیری از تخریب بیشتر و حفظ و مرمت آنها انجام شده است.

منبع: ایسنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس