روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ September 26 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان مطرح کرد:

افزایش داروهای مشمول طرح دارویار

  • کد خبر 17712
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه طرح دارویار درحال‌حاضر با ۱۴۰۰ قلم دارو آغاز شده است اما افزایش خواهد یافت، گفت: از ابتدای سال قبل، درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفت و ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری به طرف‌های قرارداد پرداخت می‌شود.

محمد رجالی در حاشیه بازدید از این خبرگزاری با بیان اینکه طرح «دارویار» درحال‌حاضر با ۱۴۰۰ قلم دارو آغاز شده است اما این تعداد افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: یکی از مباحث حائز اهمیت سال ۱۴۰۱، حذف سوبسید دارو است که درپی آن از شرکت‌های تولیدکننده دارو سوبسید ارز قبلی حذف شده است و با تمهیدات هیئت وزیران، سوبسیدها برعهده شرکت‌های بیمه گذاشته شد.

وی افزود: با توجه به گذشت یک ماه از اجرای این طرح، علی‌رغم افزایش ۳۰ تا ۳۰۰ درصدی قیمت دارو، برای بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی هیچ افزایش قیمتی لحاظ نشده است و کماکان همانند گذشته فرانشیز مورد نیاز دارو را پرداخت می‌کنند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با تاکید بر رصد اقدامات صورت گرفته در حوزه اعلام شده، تصریح کرد: بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن یا صعب‌العلاج هنگام مراجعه به بیشتر طرف‌های قرارداد، نیاز به پرداخت فرانشیز دارو ندارند و اگر مبلغ هزینه درمان یا دارویی آن‌ها مبلغ بالایی شد، می‌توانند ضمن ارائه مدارک پزشکی به سازمان تأمین اجتماعی مراجعه کنند تا بخشی از هزینه آن‌ها از قاعده غیرشمول پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفت و ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری به طرف‌های قرارداد پرداخت می‌شود. شهروندانی که طی مدت مذکور، پرداختی درخصوص درمان ناباروری داشته‌اند، می‌توانند با مدارک به سازمان تأمین اجتماعی مراجعه و قسمت قابل توجهی از هزینه‌های خود را دریافت کنند.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس